5. PRIJSSCHIETEN LUCHTVAART-AFDEELING. Begin Mei van dit jaar werden voor de eerste maal bij de Luchtvaart-Af deeling schietwedstrijden gehouden. Aangezien de uitslag daarvan wellicht voor velen een nieuw gezichtspunt zal opleveren, mogen hieronder enkele bijzonderheden omtrent den opzet en den uitslag dier wedstrijden worden geboekstaafd. A. Uit de wedstrijdbepalingen. 1. Aan de wedstrijden, welke plaats vonden op het artillerie- schietterrein te Batoedjadjar, werd deelgenomen door pa trouilles a 3 Fokker-verkenners. 2. Er werd geschoten met den vasten 7.7 mm, door den motor gecommandeerden, mitrailleur (Lv. B. M. '23) 3. Per vliegtuig werden verstrekt 2 banden van 60 patronen, nl. één voor den rechter en één voor den linker vasten mi trailleur. 4. De deelnemers mochten in totaal 60 patronen verschieten met een mitrailleur naar keuze. Alleen in geval de mitrailleur, met welken de serie was aangevangen, weigerde, mocht met den anderen mitrailleur worden verder geschoten tot dat in totaal 60 patronen waren verschoten. 5. Door de patrouilles werd geschoten in den aanval in scheer- vlucht op 3 rechthoekige schijven, welke met onderlinge tus- schenruimten van 50 m verticaal waren opgesteld (zie bij lage I op blz. 685). 6. Er mocht alleen worden gevuurd, wanneer het vliegtuig zich bevond tusschen 2 lijnen, op den grond uitgelegd met behulp van witte lappen. Deze lijnen bevonden zich op resp. 100 en 300 m afstand van de rij van 3 schijven. Voor het vuren, indien de 100 m-lijn was gepasseerd, werden strafpunten op gelegd. (Het te vroeg vuren d.w.z. op grooteren afstand dan de 300 m-lijn kwam uiteraard niet voor, daar zulks de trefkans belangrijk zou verminderen). Controle vond plaats door juryleden, die als passagier medevlogen. 7. Voor het verschieten van de 60 patronen per vliegtuig mocht de patrouille maximum 30 minuten gebruiken. Aangezien bij de vooroefeningen was gebleken, dat het maken van een voor de patrouille voldoend wijde bocht om het terrein ongeveer 2% minuut vorderde, dus in totaal 12 maal kon worden gevuurd, beijverden alle deelnemers zich om per run slechts; 682

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 54