8. DRESSUURPROEVEN, door K. J. SCHUMMELKETEL, Ritmeester der Cavalerie. Waar blijkens het schrijven van den Legercommandant VUIe Afdeeling, ddo. 9 Mei. 1935, Nr. 916/VIII,in het komende jaar wederom een Kampioenschap Dienstpaarden zal worden verreden en het in de bedoeling van het C. C. N. I. ligt, om in begin October een lichte military te houden als vooroefening, zullen de Militaire Hippische Sportvereenigingen goed doen om in hun programma wederom dressuurproeven op te nemen. Betreffende de beoordeeling van dressuur loopen de meeningen nogal eens uiteen en zijn deelnemers dikwijls afhankelijk van persoonlijke opvattingen van juryleden. In Europa heeft zich dit bezwaar in nog veel sterker mate doen gevoelen, daar de nationale opvattingen gehuldigd aan de centrale rijscholen dikwijls zeer tegenstrijdig waren. Het is daarom, dat de F. E. I. (Fédération Equestre Interna tionale) een vergadering van deskundigen van internationale faam op het gebied van jureeren van dressuurproeven heeft bijeen geroepen. De F. E. I. heeft een aantal beginselen vastgesteld, waarnaar zal moeten worden beoordeeld, doch tevens een aantal begrippen op het gebied van de dressuur op duidelijke wijze om schreven, waardoor een groote mate van eenheid is ontstaan. Ik meen in het belang van de deelnemers aan dressuur-proe- ven en toekomstige juryleden goed te doen meerdere bekendheid aan deze beginselen te geven. De bepalingen zijn vastgesteld in de Fransche taal, de hier onder volgende Nederlandsche vertaling, wordt in Nederland op gevat als het beste de bedoeling weergevende. 711 q Behelst de mededeeling, dat in Juli 1936 wederom een kampioenschap dienstrijpaarden in Bandoeng zal worden verreden, terwijl de bekendmaking van een gedetailleerde regeling voor het kampioenschap, welke in groote trekken zal overeenkomen met die van 1931, in uitzicht wordt gesteld. Blijkens bekomen inlichtingen is deze regeling omstreeks Nov. a. s. te verwachten. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 83