Op den W. oever van het kanaal strekt zich een boschterrein uit, waarin de artillerie in stelling wordt gebracht. In afwachting van de komende gebeurtenissen schiet de Fransche artillerie zich zorgvuldig op daarvoor in aanmerking komende punten in. E. Het aanvalsplan. Het le Leger zal over de geheele breedte van het ingenomen front het kanaal overschrijden, waarbij de nadruk zal worden gelegd op den linkervleugel van het 15e Legerkorps (bij de 66e Divisie). Hoewel bijgevolg de actie van de 123e Divisie, die de rechter voorste divisie van het 15e Legerkorps zal vormen, van ondergeschikte beteekenis is, heeft zij toch opdracht gekregen bij de hervatting van den opmarsch ver door te stooten in algemeen O. richting en achtereenvolgens de volgende lijnen te bereiken le. de lijn O. rand Dorengt Gr. Foucommé 2e. een lijn 4 km O. daarvan (p.m.). De aanval zal worden ingezet in den morgen van den 4den November. Het aanvalsplan van de 123e Divisie behelst het volgende Op 4 Nov. te 5.45 vom. (uur U) dat is dus bij duisternis zal de artillerie het vuur op den O. oever volgens te voren vast gesteld vuurplan openen. Tezelfdertijd zal de infanterie, bijge staan door de pioniers, bij verrassing den overgang over het ka naal forceeren, zich meester maken van Venerolies en Etreux en doorstooten tot de eerste te bereiken lijn. Zoodra mogelijk zullen de pioniers bij Vénerolles en Etreux bruggen slaan, waar over de artillerie van oever zal verwisselen. Zoodra eenige artil lerie op den O. oever in stelling zal zijn gekomen, stoot de infan terie door op de tweede te bereiken lijn. (Zie A. T. V. II punt 220). De aanval zal worden verricht door 6 R. I. (min I) en 411 R. I. 1-6 R. I. is infanteriereserve t.b.v. den D. I. C. (divisie-infanterie- commandant). 12 R. I. is divisiereserve en wordt aanvankelijk opgesteld nabij Petit-Verley. Nadat de eerste lijn is bereikt, zal 12 R. I. in voorste lijn komen en gezamenlijk met 411 R. I. door stooten op de tweede te bereiken lijn ondertusschen zal 6 R. I. Neuville-Dorengt bezet houden. De beide voorregimenten krijgen elk de beschikking over een artilleriegroep van twee afdeelingen 75 mm. De beide overige afdeelingen, waaronder de afdeeling houwitsers, vormen een groep voor algemeene opdrachten in de hand van den D. A. C., die, eveneens met ingang van uur U, op vastgestelde tijden bescher mende vuren zal afgeven o.a. op den Z. uitlooper van Etreux, den viersprong O. van Vénerolles, het rechthoekig boschperceel tuschen Etreux en Neuville en den W. rand van het complex Neuville-Dorengt. 749

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 11