Het vuur van de artillerie zal in het vak van 411 R. I. van U tot U -j- 50 worden aangevuld met dat van de mortieren van het regiment, die vervolgens ter beschikking van de bataljonscom mandanten zullen worden gesteld (zie A. T. V. II punt 220 (1) In het vak van 6 R. I. zal van U tot U -j- 10 door de recht streeks steunende art. groep een snelvuur worden afgegeven op vijandelijke gevechtsopstellingen aan en op den O.oever van het kanaal, welk vuur op te voren bepaalde tijden zal worden ge volgd door vuurstooten van 10 minuten op ter verdediging ingerichte punten deze vuurstooten zullen z.n. en dan op aan vraag van de infanterie worden herhaald. Afgesproken is, om voor het aanvragen van niet-voorbereide vuren de gewenschte ligging ten opzichte van de voorbereide vuren aan te duiden. Voor het bereiken van de eerste lijn beschikt de artillerie van de divisie over ongeveer 19.000 projectielen van 75 mm (waarvan een vijfde granaat-kartetsen en 1200 projectielen van 155 mm.2) Daarvan zullen 5000 projectielen (ruim 200 per stuk) worden gebruikt voor de voorbereide vuren in het vak van 411 R. I. De hoeveelheid voor de voorbereide vuren in het vak van 6 R. I. beschikbaar gestelde art. munitie hebben we niet kunnen nagaan. Van de afdeelingsstaven der artillerie voor rechtstreekschen steun worden berichtofficieren gedetacheerd hij de bataljons in voorste lijn (bij het rechter voorbataljon van 6 R. I. een onder officier) alle organen der artillerie worden telefonisch verbonden. V.w.b. de verschillende commandoposten, mogen we naar de schets verwijzen. De A. G. Cn. bevinden zich op de commando posten van de reg. cdtn., met wie zij zullen samenwerken. De A. G. C. van 6 R. I. heeft van zijn commandopost een voortref felijk inzicht in het aanvalsterrein. F. Het verloop van den strijd. We zullen het verloop van het gevecht in korte trekken weer geven. De overgang van het kanaal in den vroegen morgen van 4 Nov. (5.45 vom.) wordt een onverdeeld succes. Van de vijandelijke posten aan de rivier worden vele reeds overmand of met hand granaten buiten gevecht gesteld, voordat ze het vuur hebben kunnen openen. Toch is de vijandelijke artillerie blijkbaar gewaar schuwd geworden, want tijdens den overgang slaan de afsluitings vuren der Duitsche artillerie op den W. oever van het kanaal in, echter zonder verliezen teweeg te brengen. Ook de vijandelijke infanteriewapenen brengen den Franschen troepen nagenoeg geen verliezen toe. 751 Dat is dus ruim één. dagvoorraad.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 13