De aanvallende infanterie sluit terstond op het uitstekend ge richt liggende eigen art. vuur op. Het Duitsche bataljon, dat Etreux bezet heeft, wordt overrompeld te 6.30 vom. is dit dorp in handen van de Franschen. De N. helft van Vénerolles is te 7 vom. in het bezit der Franschen, de Z. helft te 8 vom. 411 R. I. rukt vervolgens snel voorwaarts, echter niet zoo snel, of tweemaal moet een décalage d'horaire worden toegepast, waar door het art. vuur op de 8e lijn van 9.15 tot 9.35 wordt afgegeven, dus 85 minuten later dan was voorzien. Dank zij den steun van de voorbereide art. vuren wordt te omstreeks 9 vom. lijn 7 door II, III - 411 R. I. gepasseerd, dus ongeveer op het moment, dat het op die lijn liggende eigen art. vuur wordt gestaakt. Te 9.15 dringt de rechter voorcompagnie van III-411 R. I. den N. rand van Dorengt binnen. 1-411 R. I. is minder gelukkig de linker voorcompagnie wordt bij hoogtepunt 139 tot staan gebracht door flankeerend vuur van hoogtepunt 144, terwijl de rechter voorcompagnie uit den Z. uit- looper van Etreux (in het vak van 6 R. I.) in den rug wordt be schoten en dientengevolge voor het rechthoekig boschperceel blijft liggen. Tot het invallen van de duisternis komt 1-411 R. I. niet meer vooruit. Ook bij 6 R. I. gaan de zaken, na de vermeestering van Véne rolles, minder voorspoedig. III-6 R. I. komt, wanneer het te 7.15 vom. het vliegveld betreedt, in mitrailleurvuur, dat uit den Z. uitlooper van Etreux wordt afgegeven, waardoor het met belang rijke verliezen op Vénerolles wordt teruggeslagen. II-6 R. I. wordt, na te ongeveer 8.15 vom. uit Vénerolles voorwaarts te zijn ge gaan, door de automatische wapens, die aan den weg Etreux- Guise zijn opgesteld, tot staan gebracht. Het tijdverlies, dat daar van het gevolg is, is niet onbelangrijk eerst te 12 middag wordt de Z. uitlooper van Etreux, te 12.30 nam. de weg Etreux-Guise door de Fransche infanterie bezet, en dan nog mede dank zij het feit, dat de vijand zijn opstellingen ontruimt, omdat hij dooi den linkervleugel van de 152e Divisie, die bij 6 R. I. vooruit is, wordt overvleugeld. In den loop van den middag dringt 6 R. I. nog een weinig verder in O. richting door. Van voorbereide vuren heeft de artillerie van 6 R. I. slechts de beide eerste afgegevenvoor de rest heeft zij zich beperkt tot vuren op waargenomen doelen en vuren op aanvraag van de infanterie. De steun van de artillerie is echter, althans te oordee- len naar de verklaringen van officieren van 6 R. I., niet van veel beteekenis geweest. Ondertusschen is op den linkervleugel van de 123e Divisie het verband met den rechtervleugel van de 46e Divisie van den aanvang af verloren gegaan. Te 8 vom. wordt 1-6 R. I., het bataljon ter beschikking van den D. I. C., ter beschikking van C. 6 R. I. gesteld. Het bataljon over- 752

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 14