schrijdt te 10 vom. het kanaal bij Vénerolles en wordt ter weers zijden van II-6 R. I. ingezet, hetgeen nochtans de voorwaartsche beweging van 6 R. I. niet vermag te bespoedigen. De Div. Cdt. laat te 7.30 vom. 12 R. I. aantrekken. Te 9.15 vom. krijgt 1-12 R. I. nabij de boerderij Bois de Tupigny opdracht zich naar Vénerolles te verplaatsen, waar het ter beschikking van C. 6 R. I. zal komen. Op dezelfde plaats krijgt 11-12 R. I. te 10 vom. opdracht zich te verplaatsen naar Etreux het bataljon verplaatst zich in ontplooide formatie en komt te ongeveer 12.30 te Etreux aan, op den W. oever van het kanaal, waar het opdracht ontvangt den linkervleugel van het inmiddels weer teruggeweken 411 R. I. te beveiligen. Tengevolge van het artillerievuur, dat nog steeds op het kanaal bij Etreux ligt, wordt de overgang van het bataljon vertraagd, zoodat het pas te 3 nam. zijn plaats (tusschen Etreux en Junière) bereikt. De opdracht van 1-12 R. I. wordt bij aankomst te Vénerolles gewijzigdhet bataljon komt eveneens ter beschikking van C. 411 R. I. en zal den rechtervleugel van 411 R. I. beveiligen. Ondertusschen is III-411 R. I., waarvan de rechter voorste com pagnie te omstreeks 9.30 vom. in Dorengt in gevecht was, terug geweken de reden daartoe was niet zoozeer, dat de vijand in Dorengt zoo bijzonder agressief optrad, dan wel, dat het ver band met de nevenafdeelingen ter weerszijden geheel verloren was gegaan. Te 2 nam. staat het bataljon nabij hp. 157, waar ten gevolge van het, nog steeds volgehouden flankeerende vuur van hp. 144, eenige verliezen worden geleden. Om dezelfde reden als III-411 R. I. is ook 11-411 R. I. terugge weken, totdat het verband met het rechter nevenbataljon weer is hersteld. Tot het vallen van de duisternis komt bij de infanterie van de 123e Div. practisch geen verandering meer in den toestand. Ondertusschen hebben de pioniers, overeenkomstig de gege ven bevelen, bij Vénerolles een brug geslagen, die te 9.30 vom. gereed is gekomen. Te Etreux, dat voortdurend onder artillerie vuur heeft gestaan, heeft de brugslag eerst te 11 vom. kunnen aanvangen en is de brug niet voor 5 nam. gereed. De af deeling van 75 mm, die ter beschikking was van den D. A. C., overschrijdt te ongeveer 10.30 vom. het kanaal bij Véne rolles zij komt echter eerst te 2 nam. in stelling aan den rand van het vliegterrein, vanwaar zij tracht de infanterie te steunen door middel van vuren met directe richting, echter met gering succes. De afdeeling houwitsers bereikt eerst te 3 nam. den O. oever van het kanaal. Ten slotte ontruimt de vijand na het invallen van de duisternis zijn opstellingen in en ten W. van Neuville-Dorengt, waarop I, 753

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 15