III-6 R. I. en een compagnie van 1-411 R. I. in den W. rand van Neuville doordringen. Het complex Neuville-Dorengt is den vol genden morgen te 5 vom. geheel in handen van de Franschen. 6 R. I. heeft op den 4den November 478 gevangenen gemaakt de buit bedraagt o.a. 4 vuurmonden, 13 zware en 40 lichte mitrail leurs. 411 R. I. heeft 920 gevangenen gemaakt en 26 vuurmonden en 200 automatische wapens vermeesterd. Daartegenover staan de volgende verliezen. 6 R. I. heeft 31 dooden en 128 gewonden. Verreweg de meeste verliezen van 6 R. I. zijn geleden bij III-6 R. I. bij II-6 R. I. zijn niet meer dan een twintigtal buiten gevecht gestelden. De verlieslijst van 411 R. I. bedraagt 27 dooden en 100 gewonden. Vermelding verdient nog, dat de telefonische verbindingen tij dens den aanval grootendeels intact zijn gebleven, een gunstige omstandigheid, die zich op het gevechtsveld niet altijd zal voor doen. Achteraf is gebleken, dat de 123e Divisie op 4 November in gevecht is geweest met de Duitsche 9e Divisie, die kort te voren op dit frontgedeelte was ingezet, en met deelen van twee andere divisiën. De vijand had opdracht de stelling achter het Sambre- Oisekanaal, die in het Noorden op de stelling achter de Schelde aansloot, tot het sluiten van den wapenstilstand te verdedigen. In den loop van de volgende dagen (5 tot 11 November) zet het Fransche le leger zijn opmarsch voort tot aan gene zijde van de Belgische grens. Bij het sluiten van den wapenstilstand staat de 123e Divisie bij Chimay. G. De samenwerking infanterie-artillerie. Het verschil in vorderingen van den aanval van 411 en 6 R.I. mag n.o.m. niet zonder meer worden toegeschreven aan een moge lijk verschil in weerstandskracht van den vijand in beide regi mentsvakken. Veeleer is hier de samenwerking infanterie-artillerie van invloed geweest. Bij 411 R.I. heeft de steunende artillerie zich bepaald tot vuren op tijdmaat op alle punten, waarvan men op grond van lueht- waarneming a.a. en terreinstudie vermoedde, dat zij door den vijand ter verdediging waren ingericht. De duur van deze vuren is nauwkeurig aangepast geworden aan de verwachte snelheid van beweging van de aanvallende infanterie. Het vuur op de eerste lijn duurt 5 minutenhet dient om het plaatsen van de overgangsmiddelen over het kanaal te bescher men te voren was proefondervindelijk bepaald, dat daarmede 5 minuten gemoeid zouden zijn. Het vuur op de tweede lijn, dat eveneens 5 minuten duurt, dient om de infanterie te beschermen tijdens het in bezit nemen van den O. kanaaloever over een diepte van ongeveer 100 m. 754

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 16