a. De voorbataljons op uur V den aanval hervatten onder be scherming van een artilleriebeschieting op de werken aan den weg Etreux-Guise. Duur van het artillerievuur van V tot V 20 b. I 6 R. I. inzetten over Etreux, teneinde te V -f- 20 den vijandelijken weerstand van Etreux uit te omvatten. c. V voorloopig vast te stellen op 11 vom. Aldus waren nog bijna twee volle uren beschikbaar geweest, voor de artillerie voldoende om haar vuren voor te bereiden, voor de infanterie voldoende om de voor de hervatting benoo- digde bevelen te geven, terwijl I 6 R. I. nog intijds te Etreux aanwezig kon zijn om na het staken van het artillerievuur den vijand in flank en rug aan te grijpen. Iedere man zou geweten hebben wat hem gedurende de beschieting van den weg Etreux- Guise voor de hervatting van den aanval te doen stond. We vestigen er nog de aandacht op, dat aan de beschieting ook nog had kunnen zijn deelgenomen door de artillerie van den D. A. C. In ieder geval had C. 6 R. I. om beschikbaarstelling van deze artillerie moeten vragen. We zouden niet gaarne willen betoogen, dat na bovenstaand besluit het succes van den verderen aanval van 6 R. I. te allen tijde verzekerd zou zijn geweest. Indien 6 R. I. echter niet slaagt met behulp van een neutraliseerende artilleriebeschieting ter be scherming van de voorwaartsche beweging van de aanvallende infanterie, dan slaagt het op andere wijze evenmin. De beste kansen zijn geschapen, wanneer aan de infanterie gelegenheid wordt gegeven op het artillerievuur op te sluiten, teneinde bij het staken van het vuur het doel van korten afstand binnen te dringen. Wanneer de artillerie de infanterie op deze wijze vooruit heeft geholpen, eerst tot den weg Etreux-Guise, daarna tot de lijn hoogtepunt 144 W. rand Neuville, dan heeft zij met de daar voor benoodigde twee vuren, die gezamenlijk ongeveer dag- voorraad zouden hebben gekost aan munitie, haar taak op 4 No vember ruimschoots vervuld. H. Het optreden der infanterie. Doordat de richting van het kanaal scheef op de aanvalsrich ting stond, ging van den aanval in de N. helft van het divisievak de grootste bedreiging uithet lag dus voor de hand daar het zwaartepunt te vormen en het gros der beschikbare middelen We laten hier buiten beschouwing de overigens van het terrein afhan gende mogelijkheid om eerst het rechter- en daarna het linkerbataljon voor uit te helpen. 759

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 21