J. De aanvalsdoelen van de voorregimenten. Eerste aanvalsdoelen van de voorregimenten waren blijkbaar Vénerolles en Etreuxna de vermeestering hiervan werd immers niet voorwaarts gegaan, dan nadat de verbanden bataljonsgewijs waren hersteld. We vestigen er de aandacht op, dat uit het verloop blijkt, dat op den tijdsduur, welke benoodigd is voor de vermees tering van oorden als Vénerolles en Etreux (h.t.l. zouden dat dus bijv. kampongs zijn) geen peil kan worden getrokken. 411 R. I. kon reeds uur na uur U uit het eerste aanvalsdoel voorwaarts gaan. Voor het linker voorbataljon van 6 R. I. was dit eerst na IV2 uur het gevalvoor het rechter voorbataljon van dit regiment pas na 2% uur. Na het verlaten van het eerste aanvalsdoel werd het verband in den aanval slechts gehandhaafd tot in het bataljon, waardoor III 411 R. I. bijna 2 km verder doordrong dan het rechter neven bataljon. Blijkbaar hadden de bataljons dus opdracht om uit de eerste aanvalsdoelen door te stooten tot aan de eerste door de 123e Divisie te bereiken lijn en vormde dus deze lijn het tweede aanvalsdoel, zoowel voor 6 als voor 411 R. I. Eerste en tweede aanvalsdoel lagen dus op ruim 2500 m uit elkaar. We hebben uit het verloop van den strijd bij 411 R. I. kunnen leeren, dat deze afstand te groot was. Het zou dus beter zijn geweest, indien als tweede aanvalsdoel bij 411 R. I. de lijn hpt. 139 157, bij 6 R. I. de lijn hpt. 144-kpt. 139 was aangewezen. III-411 R. I. zou daar dan halt hebben gehouden en niet zijn voorwaarts gegaan voordat ook 1-411 R. I., z.n. met steun van III-411 R. I., het tweede aan valsdoel had bereikt. We verwijzen hier naar punt 142 (3) van A. T. V. II, waarin eenige bepalingen t.a.v. de gedurende den aan val te volgen gedragslijn zijn vermeld. Bij den aanval van 123e Divisie zijn het de bataljons, die in hun geheel en elk voor zich voorwaarts gaan naar het bevolen aanvalsdoel. Ondersteuning van nevenafdeelingen heeft slechts plaats binnen het bataljonsverband en niet tusschen de voor ba taljons onderling. 763

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 27