819 Naar het voorkomt zal deze nieuwe hergroepeering der strijdkrachten, welke geheel op technische grondslagen berust, de getalsterkte van de legers verminderen. Millioenen-legers en techniek gaan niet samen. Een technisch leger wordt vooral ook daardoor kleiner omdat de bediening en verzorging van de machines een verdeeling van het personeel in de diepte medebrengt, immers: „Jede Selbstladewaffe bedarf für ihren Unterhalt und den Muni- tionsnachschub der Mitarbeit von 7 bis 8 Mann. Der Kleinkampfwagen, den nur 2 Mann im Gefecht bedienen, braucht 46 Mann hinter der Front. Das Flugzeug beansprucht 60 Mann. für seine Bodenorganisation." Militar Wochenblatt No. 37. Kann die Geschwindigkeit moderner Reiterei gesteigert werden? De absolute snelheid van het paard kan weliswaar niet verhoogd worden, toch is het mogelijk het optreden van de cavalerie te versnellen en wel door haar gemotoriseerde verkennings- en beveiligingstroepen toe te bedeelen. Schr. licht een en ander toe aan de hand van een eenvoudig geval uit de manoeuvre-practijk en zegt o.m. „Es ist absolut klar und unabwendbar, dasz je der gleichrassige Verband nur dann die ihm innewohnende Höchstge- schwindigkeit langere Zeit durchstehen kann, wenn ihm Mittel zur Aufklarung zur Seite stehen, die eine gröszere Geschwindigkeit haben als der Verband selbst." De infanterie bedient zich van de snellere ruiterij als verkenningsafdeeling; gemotoriseerde afdeelingen benutten daartoe motorvoertuigen van grootere snelheid dan zij zelf bezitten. De ruiterij heeft echter voor de „taktische Auf klarung" slechts het paard. Daarom moet men de ruiterij ook voor haar eigen tactische verkenning eenvoudige gemotoriseerde verkenningstroepen toevoe gen. Het doel dat hiermede zal worden bereikt is volgens Schr: „Ihre Bewegung wird im Tempo ihrer Höchstgeschwindigkeit wesentlich langer flüssig bleiben können, so lange, bis die enger werdende Feindberührung die Erganzung und schlieszlich die Ablösung der motorisierten Aufklarung durch die berittene erforderlich macht." Op overeenkomstige wijze beredeneert Schr. de noodzaak van toevoeging van snelle beveiligingstroepen op flanken en in den rug, zoodra de cavalerie zich door het terrein moet verplaatsen. Tot slot wijdt Schr. nog eenige be schouwingen aan de organisatorische zijde van het vraagstuk. Militar Wochenblatt No. 38. Ein Bliek in die Zukunftkriegsfiïhrung. Het luchtwapen en het pantserwapen, welke gedurende den wereldoorlog tot ontwikkeling zijn gekomen, hebben een geheel nieuwe wending gegeven aan de gevechtsvoering. Kwam dat reeds duidelijk tot uiting gedurende de laatste oorlogsjaren, nog grooter zal de invloed van deze wapens op de gevechtsvoering zijn in een toekomstigen oorlog, omdat de techniek steeds voortschrijdt en de gevechtskracht van de genoemde wapens daardoor steeds hooger wordt opgevoerd. Generaal der infie b/d Wetzell, de schrijver van het artikel, erkent het bovenstaande ten volle, doch acht het nog een onuitgemaakte zaak welke de beteekenis zal zijn van deze wapens bij de beslissing van den oorlog te land. De luchtstrijdkrachten zullen een belangrijk aandeel hebben in den strijd; zal het echter voldoende zijn ter bestrijding van dit strijdmiddel slechts vlie gers en luchtdoelbatterijen in te zetten? Meer en meer zal de geheele artil lerie zich op dezen vijand moeten instellen, al het bruikbare geschut, ook de lichte veldkanonnen, zullen voor het vuren op luchtdoelen moeten worden ingericht. De steeds verder gaande ontwikkeling van den strijdwagen en de daarmede verband houdende grootere beteekenis voor een toekomstoorlog, vormt nog steeds een belangwekkend onderwerp voor beschouwingen in de militaire

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 83