820 vakliteratuur, meermalen streeft men daarbij echter het bereikbare doel voor bij (Fuller, Liddell Hart). Evenals elk wapen, heeft ook het pantserwapen een tegenmiddel in het leven doen komen, in dit geval nml het antitank geschut, dat nog slechts in de beginperiode van zijn ontwikkeling is. Niet ten onrechte vraagt men zich af, of in de toekomst het pantserwapen niet onmachtig zal staan tegenover het afweergeschut, evenals de infie. en de cav. dit hebben ondervonden in den wereldoorlog tegenover het automatische wapen. De toekomst zal het leeren. Schrijver haalt vervolgens aan hetgeen Gen. v. Eimannsberger in M.W.M. van Jan. 1935 over dit vraagstuk als zijn meening bekend stelt. Wij nemen hieruit over: „Der Tank wird nicht nur als Sturmbock des Infanterie-an- griffs dienen, er wird auch, mit Hilfswaffen in eigenen operativen Einheiten vereinigt, die Aufgaben der alten Schlachtenreiterei übernehmen. Der heutige Kampfwagen besitzt die vielfache Schnelligkeit des Kriegstanks. Er musz eine entsprechende Schnelligkeit auch von allen jenen Waffen verlangen, mit denen er im Gefechte zusammen arbeiten soil, und von denen die Artil lerie eine der wichtigsten sein wird." De artillerie zal dus een middel moeten vinden om haar snelheid op het gevechtsterrein zoo hoog mogelijk op te voeren, „es wird entscheidend sein für die Zukunft der Artillerie als Waffe, wie es ihr gelingt, sich taktisch und technisch auf ihre neuen Aufgaben, auf die Beweglichkeit, umzustellen. Die Aufgabe ist gestelltkann oder will sie die Artillerie nicht lösen, dann werden und müssen andere Waffen einspringen, der Tank selbst und der Flieger." Schr. eindigt zijn artikel met in een slotwoord er voor te waarschuwen dat verkeerde vredesopvattingen zich zullen wreken in oorlogstijd, het is dus zaak dat ernstige aandacht wordt besteed aan het vraagstuk de toe komstoorlog. Luchtvaartnieuws. (B. B. d. S. M. no. 4, M. W. no 36, Marinebl. Mrt. '35) Duitschland. Het nieuwe luchtschip, de „L. Z. 129" zal een kruissnelheid hebben van 135 a 140 km/u met een actieradius van 13.500 km. Het zal zijn uitgerust met 4 Daimler-Benz-Diesel motoren de brandstofvoorraad bedraagt 60 ton zware olie, de lengte 247.50 m, de breedte 41 m, de hoogte 45 m en het gasvolume 190.000 m3. In het luchtschip zullen zich 50 cabines bevinden. Een vermindering van het gewicht zal worden verkregen door het gebruik van helium instede van waterstof. In het midden van elk gasvertrek gevuld met helium bevindt zich echter een kleine ballon met waterstofgas, zoodat het helium het waterstofgas omringd als een beschermende mantel. De binnen-ballon met waterstofgas is voorzien van een uitlaatklep waardoor voor compensatie van het gewicht het belangrijk minder kostbare water stofgas kan worden gebruikt. Amerika. Door het departement van oorlog zijn de volgende snelheden voor de te bouwen prototypes vastgesteldeenzitsjagersmax. snelheid 483 km/u, plafond 9000 m; verkenningsvliegtuig: max. snelheid 400 km/u; gevechts vliegtuig en 2-motorig bombardementsvliegtuig max. snelheid 400 km/u, kruissnelheid 350 km/u. Rutland. In het tijdvak 1929-1934 werden de volgende militaire vliegtuigen ver vaardigd a) Landvliegtuigen80 zware bommenwerpers, 340 metalen gevechtsvlieg tuigen, 120 waamemingsvliegtuigen, 80 lesvliegtuigen. b) Watervliegtuigen 63 bombardementsvliegtuigen, 242 gevechtsvliegtuigen, 86 waarnemingsvliegtuigen, 18 lesvliegtuigen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 84