821 Voor het tijdvak 1933-1937 is bovengenoemd aantal belangrijk uitgebreid. Thans wordt aangenomen dat de Russische militaire luchtvloot beschikt over 3000 tot 4000 vliegtuigen en 50000 officieren en minderen. Engeland. Te Singapore zijn tegenwoordig 52 vliegtuigen gestationneerd nml de afd. nr. 36 met Hawker „Horsley" torpedovliegtuigen, afdeeling nr. 100 met 12 „Vildebeest" torpedovliegtuigen, afdeeling nr. 205 met 4 „Southampton" vliegbooten en afdeeling nr. 203 met 3 Short „Rangoon" vliegbooten, benevens het vliegkampschip „Eagle" met de afdeeling nr. 803 met 9 Hawker „Osprey" en afd. nr. 825 met 12 Fairey III F" vliegtuigen. De afdeeling nr. 205 zal binnenkort met Short „Singapore III" vliegbooten worden uitgerust. Het overbrengen van deze vliegbooten zal als lange af- standsvlucht geschieden van Pembroke Dock. Men is voornemens op Ceylon in de nabijheid van Colombo een vlieghaven in te richten. In Engeland worden verschillende prototypen-jachtvliegtuigen gebouwd, o.m. de „Gloster"-tweedekker en een „Westland"-tweedekker, bij welk vlieg tuig de motor achter de zitplaats van den piloot is opgesteld en de schroef door een as wordt aangedreven. Zeer veel aandacht is besteed aan het uit zicht van den bestuurder. De bewapening bestaat uit 4 mitrailleurs, de motoruitrusting uit een R. R. „Goshawk" motor. De firma Blackburn brengt een tweedekker uit, terwijl de firma Bristol een laagdekker ontwerpt met intrekbaar landingsgestel en 640 pk. luchtgekoelden Mercury VI-S motor. Bij de meeste prototypes kan de zitplaats van den bestuurder met een kap worden afgesloten voor vermindering van den luchtweerstand, bescherming van den bestuurder tegen den luchtstroom en voor verwarming van de bestuurderszitplaats op groote hoogten. Frankrijk. Bij de Bréguet fabriek werd een nieuw meerzitsgevechtsvliegtuig type „460-M-5" tot ontwikkeling gebracht, uitgerust met 2 Gnome-Rhone K-14 motoren elk van 1000 pk. In tegenstelling met de tot nu toe door Bréguet toegepaste bouwmethode van anderhalfdekkers is dit een laagdekker geheel in metaalbouw uitgevoerd. De jachtvliegtuigen Morane-Saulnier 325, Hanriot „110'', Loire „46", Nieuport „135-C-l" en Dewoitine „D-371" zijn met kanonnen uitgerust (Hispano-Suiza kanon-motor of twee 20 mm. Oerlikon kanonnen, welke in den vleugel zijn ingebouwd). De firma Les Mureaux heeft een tweezits- jachtvliegtuig gebouwd, waarvan de bewapening bestaat uit een vast-in- gebouwd door de schroefkring vurend kanon (Hispano-Suïza-Kanonmotor 12 Xcrs van 690 pk.) en een beweeglijke mitrailleur. Het uit de „Bernard 80" ontwikkelde bombardementsvliegtuig heeft een kruissnelheid van 280 km/u en een actieradius van 2800 km met 2400 k{g bommen. Het plafond bedraagt 5000 m met een bommenlast van 2400 kg, zonder bommen: 7000 m. In Marokko is een afdeeling troepentx-ansportvliegtuigen van het type „Leo 20" gestationneerd. De Fransche regeering tracht de ontwikkeling van de ruw-oliemotoren te bespoedigen door een prijs van 10 millioen francs uit te loven voor dengene, die een motor van zuiver Fransch fabrikaat ontwerpt waarmede het mogelijk is (tot 31-12-'36) het record dat op naam staat van Doret en Le Brix, name lijk een uurgemiddelde van 149, 853 km, te breken. Voor motoren, welke met een buitenlandsche licentie zijn gebouwd, wordt slechts de helft van den prijs beschikbaar gesteld. De Minister van Marine Pietri is een sterk voorstander van een krachtige luchtmacht voor de marine. De marine krijgt derhalve een afzonderlijken marine-luchtvaartdienst, waartoe marineschepelingen en officieren behooren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 85