827 11. Ten slotte wordt de wenschelijkheid betoogd om groote publiciteit te geven aan deze en dergelijke oefeningen. Opleiding van afstandmeters. De Revue d'Art. van Jan. 1935 bevat een artikel van Armand de Gramont, Membre de 1 Institut, handelende over Da selection et l'entrainement des télémetristes. Bij het uitzoeken van personeel, geschikt voor afstandmeter, moet niet uitsluitend worden afgegaan op de stereoscopische proef; vooral het (ook bij ons) gebruikelijke systeem van tests met stereoscopen en foto's wordt door S. afgekeurd, omdat hierbij iets geheel anders wordt verlangd dan later van den opgeleiden afstandmeter wordt geëischt. Bovendien is de test vrij moeilijk, terwijl de meeste adspiranten voor het eerst een stere oscopisch instrument zien. De selectie dient daarom te geschieden aan den telemeter zelf met behulp van eenvoudige geschikte doelen. Dit wordt nader door S. uitgewerkt. De opleiding zal verder gericht moeten zijn op het meten op snel bewegende doelen. S. ontwikkelt hiervoor het denkbeeld van een oefeningstelemeter, die binnen een lokaliteit kan worden gebruikt. Een dergelijk instrument wordt verder in bijzonderheden beschreven. Motoriseering. Het plan bestaat tot motoriseering van een deel der artillerie van de Engel- sche Territorial Army. Financieele omstandigheden beletten blijkbaar om de staven uit te rusten op denzelfden voet als die van de Regular Army. In „The Battery Staff T. A." geschreven door „An Adjudant?' in The Journal of the Royal Art. van Jan. 1935 wordt eene suggestie gedaan voor de orga nisatie en het optreden van de gemotoriseerde batterijstaf. De 18 man sterke staf (waarbij de O.C. en zijn helper, benevens de C.G.T.) wordt vervoerd gedacht in vijf 5-zits-personenauto's. Er is geen enkel motorrijwiel in de organisatie. De verdeeling van het personeel over de auto's wordt gemotiveerd en daarna aan de hand van eenige voorbeelden met schetsen het optreden van een dergelijken staf beschreven bij het in stelling komen en het verlaten van de stelling. De verkenning wordt wel wat stiefmoederlijk behandeld, en toch is dit juist het zwakke punt bij eene dergelijke organisatie voor eene mobiele batterij. De rubriek Motorisation Mécanisation van de Buil. beige des sciences mil. van Apr. 1935 bevat o.a. de volgende gegevens (naar Sanct Christo- phorus van Jan. 1935). Japan. Nieuwe lichte vechtwagen. Gewicht 3 ton; 6 cyl-motor, 45 P.K.; snelh. 45 km/uur; lengte 3,94, br. 1,63 en h. 1,805 m; pantsering 8 mm chroom- nikkelstaal; bewapening 2 mitrs. waarvan 1 van groot kal. in toren. Nieuw artilleristisch tijdschrift. Wehr und Waffen is met ingang van de Apr. aflevering 1935 herdoopt in Wehrtecjhnische Monatsheft, terwijl tevens de redactie overging van generaal Schwarte op overste Justrow. De inhoud zal blijkbaar meer dan voorheen in het teeken van de techniek staan. Want na eenige jaren niet verschenen te zijn is in Febr. 1935 de Artilleristische Rundschau weder met een Probeheft uitgekomen, en zal van April af weder geregeld maandelijks verschijnen. Het zal hoofdzakelijk tactische studiën, berichten over buitenlandsche artillerieën, over artilleristische literatuur en over belangrijke uitvindingen geven. Het Probeheft bevat een 4-tal artikelen. Allereerst geeft Generalleutnant a.D. Marx (de vorige inspecteur der Duitsche Art.) een vervolg op zijn in „Wehr und Waffen" verschenen arti kelenreeks, getiteld Kriekserfahrung - Friedensausbïldung, Artilleristische Erinnerungen, thans met eene beschrijving van het gevecht bij Bois Chanet

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 91