gerust worden aangenomen, dat per regiment van 3 bataljons een tankafweercie. zal zijn ingedeeld. Te PADERBORN lagen de staf, de mijnenwerpercie. en 1-18 R.I.; de overige onderdeelen lagen zeer verspreid, 30-90 km van dit gar nizoen verwijderd, meerendeels in, evenals PADERBORN, kleine plaatsen, waar de oefengelegenheid beter is en de troep minder blootstaat aan nadeelige invloeden dan zulks het geval is in de groote steden. De reg. staf omvat: den regt.cdt., den kolonel-toegevoegd, den kap.adj., den kap., belast met den vb. en inl.dienst, den mitr.off., den reg.paardenarts, eenige betaalmeesters en het burgerpersoneel, belast met het voorbereiden van den overgang der militairen naai de burgermaatschappij. Deze bezetting, die aan volledigheid niets te wenschen overlaat, waarborgt uiteraard een zeer goede bevel voering. Maar ook in Duitschland komen nevenfunctiën voor; zoo was b.v. de mitr.off. tevens fg.pl.adj. en moest uit dien hoofde dagelijks met zijn stukken naar C.15 R.C., die P.M.C. was, een toestand dus, die niet bepaald fraai genoemd kan worden. De echelonneering van den reg.staf in het gevecht is als volgt: I echelon reg.cdt., reg.adj., Nachr.offizier II echelon reg.paardenarts en toegevoegde offn. (b.v. cdt.mij- nenw.cie.); III echelon schrijvers; IV echelon verbindingssectie, bevelsontvangers. De verschillende echelons verplaatsen zich door het terrein en stellen zich op met afstanden van 100 m, terwijl paarden en voertuigen steeds afzonderlijk worden opgesteld. De bewapening was over het algemeen gelijk aan die, vermeld in de verschillende voorschriften en leerboekjes; uiteraard zijn in den loop der jaren verbeteringen aan het materieel aangebracht, o.a. zijn de mijnenwerpers van schilden en van geheel nieuwe richtmiddelen voorzien. Op enkele bijzonderheden in de organisatie, welke mij opgeval len zijn, moge thans nog de aandacht worden gevestigd. Zoo o.a. de kleine wagentjes, waarop de mitrn. en de lichte mitrn. met munitie worden vervoerd, wanneer de mitr. wagens en de gevechtsvoertuigen de cien. niet verder kunnen volgen en die op mij een zeer practischen indruk maakten. Normaal zijn zij twee aan twee achter de voertuigen bevestigd eerst op het ge- vechtsveld worden zij door de bedieningsmanschappen getrokken. Aangezien bij de oefeningen de gevechtsvoertuigen, van den bok gereden, altijd mede uitrukken, ziet men bij een marcheer enden troep dus nimmer door manschappen getrokken karren. Zoo'n uitrukkende afdeeling met haar door paarden getrokken voertuigen maakt een zeer „kriegsmaszigen" indruk Door dit steeds mede doen uitrukken van de noodige voertuigen krijgt de 854

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 22