men opmerken, dat aan het vormen en onderhouden van een krachtigen militairen geest de grootste aandacht wordt besteed en zeer terecht, want een gezonde militaire geest moet beschouwd worden als de basis voor een hooggestemd moreel. Deze geest maakt van den Duitschen recruut even onhandig als elke andere recruut een soldaat met zelfvertrouwen. Toevallig las ik in de Bulletin Beige van Januari het oordeel van den Belgischen Majoor WANTY over den Duitschen infanterist en wel als volgt„II est bien certain que le fantassin allemand constitue dans la main du chef un instrument de premier ordre". Een ieder beschouwt het als een vanzelfsprekend feit, dat het Duitsche leger goed geoefend is, maar eerst het met eigen oogen waarnemen van de wijze, waarop dit wordt bereikt heeft mij dui delijk gemaakt, hoe dit leger 4 jaar lang op de meest uiteenloo- pende operatie-tooneelen met zelfvertrouwen eiken nieuwen vijand tegemoet heeft kunnen treden. 869 ORGAAN N. I. O. V. In het vervolgartikel „Het Verre Oosten in 1934", waarmede het Juni- nummer opent, geeft W. J. Lucardie een uitvoerig overzicht van de vloot- besprekingen te Londen, waarbij Japan zijn oorspronkelijke houding betref fende de erkenning van gelijkheid van bewapening ter zee handhaafde. H. geeft in het slotartikel van „De Duitsche gaswolkaanval bij Yperen op den 22en April 1935" een beschrijving van den nacht van 22 op 23 April 1915 zoowel aan het Fransche als aan het Engelsche front, gevolgd door een tactische beschouwing over den gaswolkaanval. Generaal Kruisheer beëindigt zijn vervolgartikel „Uit den Pioniertijd ter Atjeh's Noordkust in 19021903" met het geven van een overzicht van een door hem als bivakcommandant van B. Blang Ara gemaakte 10-daagsche patrouille. Het artikel „Het Leven en de dood van Jean Chaput, jachtvlieger" van de hand van le Lt. der art. L. C. A. van Dam bevat eenige fragmenten uit het leven van een bekend jachtvlieger ten tijde van den wereldoorlog. Kolonel b/d W. van der Poel geeft een vertaling van het Japansche alge- meene gevechtsvoorschrift getiteld„Beginselen voor het gevecht", dat in volgende afleveringen van het Orgaan zal worden vervolgd. Om aan den geest van het voorschrift geen afbreuk te doen werd het zoo veel mogelijk letterlijk vertaald. Voorts treffen wij aan een verslag van de onthulling van het van Heutsz- monument op 15 Juni j.l., de examenvragen voor toelating tot de H.K.S. (Intendance-studiën), mededeelingen van het Hoofdbestuur, afdeelingsnieuws en de gebruikelijke rubrieken „Veranderingen" en „Uit Pers en Periodiek". v. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 37