Soenggoeh besar hati kita, karena Seri Baginda Maharadja me- lantikkan, kita mendjadi Commandant bala-tantera. Apakah kebesaran hatikoe Dan karena apakah karoenia gela- ran itoe mengadakan hormat besar bagikoe Kesoekaan kita itoe terdjadi, karena bala-tantera kita beralamat „setia sampai mati", serta bala-tantera itoe, dari doeloe sampai sekarang, soedah termasjhoer oleh setianja dan gagah beraninja. Kita tahoe betoel, bahwa dimanapoen itoe dioesahi kamoe sekalian djoega akan melakoekan kawadjibanmoe dengan saksa- manjaserta berkelakoean serdadoe toelen, sebagai teman2moe doeloe jang berkenamaan. Semoeanja itoe kita tahoe, akan tetapi lain daripada itoe, peri kelakoean demikian kita djoega toentoet daripada kamoe sekalian Itoelah kita berindoe akan perdengarkan bagimoe, pada koetika kita menerima keperintahan dari bala-tantera tanah Hindia Be- landa ini Zich richtende tot den scheidenden legercommandant, eindigde Generaal Boerstra „Thans, Generaal, heb ik U nog te danken voor het vertrouwen, in mij gesteld en zoo juist nog uitgesproken. Het zal mij tot een steun zijn En nu Gij op het punt staat van ons te scheiden wil ik U zeggen, dat onze beste wenschen U zullen vergezellen. Wij hopen dat Gij van Uw arbeid hier voldoening zult mogen blijven oogsten, ook in dezen zin dat, wanneer Gij in het Moederland zult zijn teruggekeerd en met belangstelling zult volgen wat hier, met name in en door het Leger, geschiedt, Gij dikwerf aanleiding zult kunnen vinden te denken en te zeggen: „Mannen, ginds aan de overzijde, zóó is het goed!" En hiermede, Generaal, verklaar ik het bevel over het Leger te hebben aanvaard 838

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 6