917 5e Door sub le minder tijdsverschil tusschen verkenning en aanval. 6e Hebben door sub le, 2e en 3e min der van vijandelijke jagers en ge vechtsvliegtuigen te duchten. 7e Hebben een grooteren nuttigen last zoolang het totaal vlieggewicht be neden pl.m. 10 ton is gelegen. 8e Behoeven geen anker en andere zware uitrustingsartikelen mede te voeren. 9e Hebben geen of zeer kleine blinde hoeken. Door sub le meer tijdsverschil tus schen verkenning en aanval. Hebben door sub le, 2e en 3e meer van vijandelijke jagers en gevechts vliegtuigen te duchten. Hebben een kleineren nuttigen last zoolang het totaal vlieggewicht be neden pl.m. 10 ton is gelegen. Moeten een anker en andere zware uitrustingsartikelen medevoeren. Zoowel de drijvers van een drijver vliegtuig, als ook de stummels van een vliegboot veroorzaken blinde hoeken. Bovendien is het zeer lastig in een vliegboot een goede bodem- mitrailleuropstelling te maken. Treffers in het bootlichaam of in de drijvers beneden de waterlijn, kun nen oorzaak zijn, dat het toestel na de landing zinkt. Zijn niet aan vaste plaatsen gebon den, kunnen dus op willekeurige plaatsen landen. (Dit voor een lan ding in open zee, slechts voor zoover de omstandigheden dit toelaten en behoudens eventueele treffers bene den de waterlijn als in sub 10e ge noemd) 12° Kunnen tijdens de vlucht nimmer Kunnen, indien de omstandigheden zulks toelaten, zoo noodig in per- 10e Treffers in den romp behoeven geen directe schade te veroorzaken. 11e Zijn gebonden aan vliegvelden kunnen dus nimmer ergens wil lekeurig landen. in persoonlijk contact komen met de schepen der vloot, of voorra den van een schip overnemen. soonlijk contact komen met de sche pen der vloot, of voorraden van een schip overnemen. Wil men echter voor zoover het de punten 1, 2 en 3 betreft uitgaan van den eisch, dat de watervliegtuigen eenzelfde snelheid, plafond en stijgsnelheid als de landvliegtuigen moeten hebben, dan worden de punten 13 van ver gelijking: le Behoeven een kleiner motorver mogen. 2e Door sub le minder benzinever bruik, dus kleinere benzinelast. 3e Door een kleiner vermogen en een kleineren benzinelast in staat een grooteren bommenlast mede te voeren. 4e Door sub le zijn deze toestellen goedkooper in aanschaffing. 5e Als gevolg van sub 4e kunnen meer vliegtuigen aangeschaft worden. Moeten over een grooter motorver mogen beschikken. Door sub le een grooter benzinever bruik, dus een grootere benzinelast. Door het grootere vermogen en den grooteren benzinelast wordt de mede te voeren bommenlast kleiner. Door sub le zijn deze toestellen duurder in aanschaffing. Als gevolg van sub 4e kunnen min der toestellen aangeschaft worden. Oorlogsrecht. Flight No. 1377, Parachutes in War. De vraag of een persoon, die per valscherm een vliegtuig of luchtschip verlaat, mag worden aangevallen, wordt in dit artikel aan een beschouwing onderworpen. Schr. verwijst naar art. 20 van de „Régies de la Guerre Aérienne" opgemaakt in 1923 door de Commissie van Rechtsgeleerden belast

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 85