918 met de studie van, en het uitbrengen van bericht over de herziening van het oorlogsrecht, waarin is bepaald, dat wanneer een vliegtuig of luchtschip on klaar is geraakt, de inzittenden, voor het geval zij van valschermen gebruik maken om het vliegtuig of luchtschip te verlaten, tijdens de daling niet mogen worden aangevallen. Naar aanleiding hiervan merkt Schr. op, dat het moderne gevecht weinig „ridderlijkheid" kent; het gaat er tegenwoordig om den vijand te vernietigen, althans onschadelijk te maken. Daalt de parachutist op vijandelijk terrein dan zal hij krijgsgevangen kunnen worden gemaakt en daardoor niet meer als strijdbare man aan den strijd kunnen deelnemen. Men heeft dan niet het recht hem tijdens de daling aan te vallen. Indien de landing echter op eigen terrein zal geschieden, verandert de situatie volkomen, ook al werd de sprong gedaan als gevolg van het onklaar raken van het vliegtuig of luchtschip. „The whole question therefore, hinges on whether the parachutists are dropping on their own ground where they are likely to escape to their friends or are almost certain to be taken prisoners when they reach the earth. In the latter case the victorious airman would have no right to attack them during their descent." Luchtvaartnieuws. (M.W. Nr. 39, Vlvd. Nr. 15, B.B.d.S.M. Nr. 5, Lm. Nr. 2). China. De „China Aeronautic Company" welke vrijwel uitsluitend met Ameri- kaansch kapitaal werkt, verkreeg toestemming om de luchtlijn Shanghai- Kanton tot Manilla te verlengen. Engeland. De afdeeling 216 zal met 4 tweemotorige Vickers-Victoria troepentransport vliegtuigen een overland-vlucht Cairo-Kaapstad en terug ondernemen. De heenvlucht zal in 8 vlieg- en 2 rustdagen worden uitgevoerd. De nieuwe Boulton en Paul „Overstrand" dagbombardeurs zijn uitgerust met een mechanische mitrailleurtoren, welke geheel volgens het principe van de geschuttorens op oorlogsschepen is gebouwd. De inrichting is zooda nig, dat de bediening van den dubbelmitrailleur zelfs bij de grootste snel heden geen bijzondere inspanning vereischt; geschoten kan worden naar voren, zijwaarts, naar voren boven en naar beneden. De B en P „Overstrand" is ontwikkeld uit de „Sidestrand". De R.A.F. zal een uitbreiding ondergaan van ruim 40 squadrons. Hiervan zullen er 25 in de jaren 1935 en 1936 worden opgericht. Een 4e vliegschool werd opgericht in 1934, een 5e in April 1935. Het aantal leerlingen-vlieger is thans gebracht van 550 op 1000. Naast de dit jaar te vormen nieuwe squadrons zullen er 19 van nieuw materieel worden voorzien. Op 10 nieuwe parken worden gebouwen en werkplaatsen opgericht. In de luchtmacht-begrooting 19351936 is 500.000 meer uitgetrokken voor de Fleet Air Arm dan op de vorige begrooting. Het bouwprogramma bevat een nieuwe aircraft carrier, de „Ark Royal". Proeven werden gehouden om de vertragings- en versnellingsinstallaties bij landing en start aan boord van de vliegkampschepen te verbeteren, teneinde deze manoeuvres minder afhankelijk te doen zijn van snelheid en koers van het schip in verband met den wind. Het aantal vliegers en waarnemers van de F.A.A. is uit gebreid en gebracht op een opleidingscontingent van 34, respectievelijk 18 per jaar. Uit de toelichtingen op de begrooting 1935 blijkt, dat de R.A.F. 33000 officieren en minderen telt; de reserve 13250, waaronder 2250 vliegers. De reserve aan vliegers is grooter dan het aantal actief dienende vliegers. De R.A.F. zal bij nieuwe aanschaffing het volgende materieel aanschaffen: Verkenning t.b.v. het leger: Hawker „Audax" en autogiro's; Dagbombardement: Hawker „Hart", Vickers „Vincent" en Westland „Wal lace";

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 86