920 opgesteld. Berekende vliegprestaties max. snelheid op 4000 m385 km/u, min. snelheid125 km/u, stijgtijd naar 4500 m in 11 minuten. Absoluut plafond 10000 m. Vliegafstand met kruissnelheid (300 km/u): 1000 km. Dit jaar zullen 22 nieuwe luchthavens voor land- en watervliegtuigen worden aangelegd. Op 1 Januari 1935 waren in Frankrijk 48 staatsvelden en 47 vliegvelden toebehoorend aan gemeenten en particulieren. v. V. Infanterie. ,flie Rüstung der Welt" uitgegeven door Wilhelm. Müller-Loehnitz, Oberst- leutenant a.D. (1935). (XLIIIe jaargang van „Loebells Jahresberichten über das Heer- und Kriegswesen", in 1934 nog „Rüstung und Abrüstung"!). V.w.b. de Infanterie vestigen wij de aandacht op blz. 257 e.v. (Entwicklung der Taktik). O.m. wordt daarin gewezen op het invoeren van de eenheidsgroep in eenigerlei vorm bij practisch elke infanterie op de wereld de verhou ding vuurkrachtstootkracht is echter zeer verschillend (Fr. 6:5, D. 4:8, Polen 4:13). In groote trekken worden voorts de vraagstukken van bewa pening, voortbeweging en organisatie besproken de organisatie van het Rus sische en het Engelsche inf.regiment worden als uitersten tegenover elkaar gesteld vgl. W. J., I. K. V. 1934 blz. 81 e.v.). Militdr Wochenblatt. Nr. 35. Die wichtigsten Lehren des Chacokrieges" door Wim Brandt. Ondanks de bijzondere omstandigheden is deze oorlog van belang door het naar verhouding ruime gebruik van moderne wapens. De daar opgedane ervaringen mogen niet terzijde gelegd worden; ook de ervaringen van den Boerenoorlog bleken later van veel belang te zijn. Infanterie opleiding met moderne wapens als automatisch pistool en mortier S.B. bleek zeer eenvou dig, kon snel verloopen; inf. vervoerd op 1%-tons-vrachtauto's blijft nooit steken, omdat de 15 „inzittenden" den wagen steeds weer vlot krijgen. Mas saal gebruik van automatische pistolen deed practisch eiken frontalen aan val mislukken, ondanks den zeer korten afstand, waarop deze in het bedekte terrein vaak kon worden ingezet (hiertegenover echter geringe inzet van artillerie; de werking van lichte artillerie en mortieren was gering). Mortie ren van 81 mm voldeden zeer goed; 47 en 65 mm hadden te geringe uit werking. Mét, de gevoelige granaten van het Oerlikon-geschut gebeurden zooveel ongelukken, dat alleen volle projectielen en lichtspoormunitie wer den gebruikt; daarmede is echter de mitr. met grooter vuursnelheid tegen vliegtuigen' in l?ét voordeel. Op den duur deed zich de noodzaak tot gere gelde aflossing 'gevoelen; lichamelijke en geestelijke vermoeidheid anders niet tegen, .te'gaan. De hooge verliezen aan officieren aan het begin van den oorlog waren later'niet meer te verhelpen; daarom in het begin maat weten te houden met inzet officieren. Begriffsbildung um die neuzeitliche Verteidigung''Ook deze schr. gaat n.a.v. het artikel in Nr. 28 na, in hoeverre het voor het voeren van de nabij- verdediging voordeelig is, om i.p.v. de hoofdweerstandslijn van een stelling een „hoofdvuurstrook" aan te geven. Zijn conclusie is, dat in bepaalde ge vallen de bevelhebber zal wenschen een terreindeel in zijn bezit te houden, terwijl het er in andere gevallen meer op aan komt den vijandelijken aan val op een zeker deel van het gevechtsveld te doen verbloeden. In het laatste geval kan het van belang zijn de achtergrens van de hoofdvuurstrook aan te geven, al zou het slechts zijn, omdat de bevelhebber ter plaatse met de nog onder zijn rechtstreeksche bevelen staande vuurorganen in den beslissen- den strijd wenscht te kunnen ingrijpen. „Aus der Truppe filr die Truppe. Der Melde dienst.' N.a.v. een artikel in Nr. 29 (I.M.T. 1935 blz. 729) wijst schr. op het belang van voortdurend zenden van berichten tijdens het gevecht; zij zijn voor den cdt. vaak het eenige middel om den toestand te beoordeelen. Als norm stelt schr. voor de

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 88