926 voor hen bestemden last. Deze omvat een spiertraining door bewegingen van langen duur met volle belasting, hoofdzakelijk in de vlakte en op lichte hel lingen, en een longen- en harttraining in zwaarder bergterrein. De schr. beëindigt zijn verhandeling met een korte beschouwing over het paardentype van de Oostenrijksche bergartillerie, meest Haflingei, een ras afkomstig uit de Oostenrijksche Alpen met hoogte van 1,451,60 m. T. Geneeskundige dienst, enz. Journal of the Royal Army Medical Cops. Vol. 64. No. 4. April 1935. The Health of the Army. n In het verslag over de gezondheid van het Britsche leger in Engeland en zijn koloniën over het jaar 1933, zet de Inspecteur-Generaal uiteen hoe ziekte- en afkeuringscijfer hooger waren dan in 1932, evenwel de gezondheids toestand slechts weinig lager was dan het hooge peil bereikt in 1932, het gezondste jaar sedert den grooten oorlog. De gezondheidstoestand is sterk verbeterd in het Engelsche leger smds 1921, hetgeen moge blijken uit de volgende cijfers. Ter vergelijking worden eemge cijfers van het Amerikaansche leger (Annual report of the Surgeon-General United States Army 1934) en het Koninklijk Nederlandsch-Indische leger gegeven. Ziektecijfer Afkeuringscijfer 1921 1933 1921 1933 Engelsche leger 650 %o 431 °/oo 27.5 °/oo 8-27 °/oo Amerikaansche leger 579 13.3 KNIL. 494 (Eur.) 10.4 (voor 300 (n. Eur) alle landaarden( 346 (voor alle land aarden tesamen). De voornaamste oorzaken voor afkeuring waren voor het Engelsche leger longtuberculose en middenoorontsteking voor het Amerik. legerziekten van het zenuwstelsel; voor het K.N.I.L. eveneens ziekten van het zenuwstelsel en van de zintuigen. De belangrijkste redenen voor hospitaalopname waren voor het Eng. leger: gonorrhoe, fracturen, malaria, influenza en aandoeningen der tonsillen; voor het Amer. leger valt op dat het hoogste opnamecijfer komt op rekening van de gevolgen van athletiekoefeningen, eerst daarna volgen opnamen voor bronchitis, influenza, gonorrhoe en angina. Voor het eerst staan de aan doeningen door athletiek dus sportongevallen bovenaan! Wij zullen ons verder in het bijzonder bepalen tot de cijfers der Engelsche koloniën. De dysenterie blijft vnl. beperkt tot Britsch-Indië, China en Egypte. In Britsch-Indië zouden 15—20 typen van dysenterie-bacillen zijn gediffe rentieerd, de aandoening wordt vnl. opgeloopen door het contact met de bevolking buiten het legeringsgebied van de troepen. De malaria gaf een toename van 1200 gevallen t.o.v. 1932, waarvan 190U op rekening kwamen van Britsch-Indië. Deze gevallen worden grootendeels toegeschreven aan abnormale metereologische omstandigheden en minder aan de operaties in de verschillende Britsch-Indische gebieden. De regenval was nl. in de malariagebieden ver boven het normale. In Burma waar minder regen viel, bestond een afname van het aantal malariage vallen. Oveiigens bleek de malariatoestand in ieder opzicht toch nog gunstiger dan het jaar 1924, dat wel het slechtste jaar is geweest. Ter vergelijking kan omtrent het Amerikaansche leger worden medege deeld, dat het opnamecijfer van de malaria toenam van 4.7 in 1932 tot

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 94