heeft het marschtempo niet kunnen volgen en bevindt zich 8 km ten Z.W. van Seboncourt. De overige artillerie staat nog verder achterwaarts. Het terrein helt van Seboncourt in O. richting af naar den weg Bohain-Aisonville, om daar weer te stijgen tot de boerderij Hennechies, die even hoog ligt als Seboncourt 25 m hooger dan de weg). Halfweg de naar Hennechies voerende ruggen liggen de boerde rijen Forté en Rétheuil. Het terrein tusschen Seboncourt en den weg is onbedekt en kan van genoemde boerderijen geheel worden ingezien. Het terrein, dat de Franschen van Seboncourt uit voor zich zien liggen, is een doorgang tusschen het domineerende complex Aisonville ter rechter- en het Bois de Riquerval en Forêt d'An- digny ter linkerzijde. De divisie-infanterie-commandant, vermeenende dat de voorhoe de van de 126e Div- wederom tegenover zwakke achterhoeden staat den vorigen dag waren door de 123e Div. documenten vermeesterd, welke aanwijzingen bevatten, dat de vijand tot over de Oise zou terugtrekken geeft te 9 vom. het volgende bevel uit „Twee bataljons (II 173 en III 55) vermeesteren de boer derij Hennechies; de overige bataljons van 55 en 173 R.I. bezetten Seboncourt. 112 R.I. optrekken naar X (3 km W. van Seboncourt), aldaar in reserve. Voorwaartsche beweging hervatten, zoodra het aanvals doel is vermeesterd". In het bevel is geen sprake van in stelling komen van artillerie; deze was zoo ver achterwaarts, dat daar niet op kon worden ge wacht. Voor steun van den aanval met behulp van in den O. rand van Seboncourt op te stellen mitrailleurs van niet aan den aanval deelnemende bataljons werden geen bevelen gegeven. De aan valsgroep was dus voorshands geheel op eigen kracht aangewezen, niettegenstaande het terrein zich uitstekend voor mitrailleurvuur over de aanvallende infanterie zou hebben geleend. Te 12.30 deboucheert de aanvalsgroep uit den O. rand van S. Tengevolge van het terstond geopende vijandelijke art. en mitr. vuur en van in scheervlucht aanvallende Duitsche vliegtuigen, is de voorwaartsche beweging zeer langzaam; het tempo wordt ook niet versneld, nadat te 3 nam. de inmiddels toch in stelling gekomen artillerie van de 126e Div. het vuur heeft geopend. Eerst na het invallen van de duisternis bereikt het rechter bataljon den weg B.A.; het linkerbataljon bereikt te 8 nam. de boerderij La Marlette, waar 15 gevangenen worden gemaakt. Doch hier komt verder de aanval tot staan; 5 officieren en 140 man zijn buiten gevecht gesteld- 939

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 11