's Nachts komen van de beide voor bataljons berichten bin nen, die melden, dat zich nabij den weg een droge sloot bevindt, waarin dekking is gezocht, en dat de vijand O. van den weg een draadhindernis heeft gebouwd (zie schets). De 123e Div. en de Eng. nevendivisie zijn eveneens tot staan gebracht; de eerste is afgewezen voor hpt 153, de laatste voor het Bois de R. De hervatting van den aanval op 11 October. Nog in den avond van 10 Oct. geeft de div.cdt. te 9.30 nam. bevelen voor de hervatting van den aanval op den volgenden dag. De beide voor bataljons zullen op 11 October nog voor het aanbreken van den dag te 5.30 vom. opnieuw ten aanval gaan. Aanvalsdoel is de lijn: boschperceel Hennechies (zie schets). Ditmaal zal de aanval worden gesteund door een barrage roulant, die met een snelheid van 100 m in 3 minuten voor de aanvallende infanterie uit zal gaan. Ter wille van de verrassing zal geen voorbereidende artilleriebeschieting plaats vinden; de artillerie zal dus niet voor 5.30 vom. het vuur openen. De zware artillerie (de houwitsers inb.) opent op dat tijdstip het vuur op Hennechies en het boschperceel; dit vuur zal worden verlegd naar den rand van het Forêt d'A., zoodra de barrage eerstgenoemde objecten heeft bereikt. Indien de vijand zijn opstellingen ontruimt, zal ter stond de vervolging worden ingezet. De 123e Div. zal op 11 Oct. doorstooten tot Marchavenne. Hoewel de aanval te vastgestelde tijd inderdaad tot uitvoering komt, is het succes nihil. De beide voorcompagnieën van het linkerbataljon worden voor en bij de draadhindernis door het vij. art. en mitr. vuur tot staan gebracht en teruggeslagen; vele dooden en gewonden blijven in het voorterrein achter. Het rechter batal jon heeft veel te lijden van flankeer end mitr. vuur uit de omge- geving van hpt 133 en van den korenmolen. Niettemin slagen de voorcompagnieën er in de draadhindernis te overschrijden, doch nabij de boerderij Forté worden zij door een tegenstoot terug geworpen. Het onderwerpelijk artikel in de Revue d'Infanterie vermeldt niet, in hoeverre de Fransche artillerie zich heeft doen gelden- We wagen de onderstelling, dat de Fransche artillerie tijd noch gelegenheid heeft gehad om in stelling te komen en de vereischte vuren voor te bereiden. Het bij dezen aanval geleden échec was geen beletsel te 12 middag een tweeden aanval te wagen met dezelfde voorbataljons als 's morgens vroeg. Aan den aanval zal van 11.30 tot 12 middag een inleidend art. vuur voorafgaan. 940

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 12