De aanval op 15 October. Nu de Franschen eenige malen échec hebben geleden, gaan zij omzichtiger te werk [A.TV. II punt 149 (2)]. De eerstvolgende aanvalspoging wordt uitgesteld tot 15 Oct.; daarbij zal slechts ge streefd worden naar vermeestering van de boerderijen F. en R. De nog beschikbare tijd van voorbereiding (13 en 14 Oct.) zal wor den aangewend voor verbetering van de uitgangsopstelling, voor zorgvuldig inschieten van de artillerie en voor enkele noodig ge oordeelde vernietigingsvuren (voor e.e.a. worden 3000 projectie len van 75 mm en 750 van 15 mm beschikbaar gesteld) Verkenningen wijzen uit, dat de draadhindernis ter plaatse van de brug in den weg B. A. onderbroken is. Naar aanleiding van dit bericht wordt een poging gedaan om deze brug door middel van een nachtelijke coup de main te ne men. Nadat een poging in den nacht van 13 op 14 Oct. is mislukt, gelukt het den volgenden nacht aan een compagnie van I 173 R.I. om de brug met eenig nabij gelegen terrein te 2 vom- te vermeesteren. Bij den aanval op 15 Oct. zal op andere wijze worden te werk gegaan dan tot dusver het geval is. Op uur U (vastgesteld op 12 middag) zal III 173 R.I. de boer derij F. vermeesteren, waarbij de rechter voorcompagnie van dit bataljon gebruik zal maken van het terrein nabij de brug, teneinde het aanvalsdoel op den Z. vleugel te omvatten. Op uur U' zal II 55 R.I. ten aanval gaan op de boerderij R. Het tijdstip U' zal door den D.I.C. die zijn cop. inmiddels heeft gevestigd in de kerk van Seboncourt worden vastgesteld, zoodra de aanval op de boerderij F. is geslaagd. Bij den aanval op R. zal de rechter voorcompagnie van II 55 R.I. omvattend optreden door gebruik te maken van het bij den aanval op F- gewonnen terrein. De beide aanvalsbataljons worden van de noodige gereedschap pen voorzien om zich snel door de draadhindernis die onder- tusschen tot een breedte van 15 m. is uitgebouwd een weg te banen; bovendien krijgen zij elk de beschikking over een peloton genie, terwijl zij door I 173 en I 55 R.I., die in tweede lijn komen, zullen worden gesteund. De artillerie zal op uur U het vuur openen met een beschieting van 5 minuten op de voorste Duitsche loopgraven voor het front van het rechter voorbataljon; dit vuur zal op U -f 5 in een barra ge roulant overgaan. Op uur U' en U' 5 zal hetzelfde procédé worden toegepast voor het front van het linker voorbataljon. Bovendien zullen beide boerderijen op uur U de boerderij R. bovendien nog op uur U' onder vuur worden gehouden, totdat de barrage roulant ter plaatse is aangekomen. De zware artillerie zal op Hennechies en het boschperceel vuren. 943

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 15