De aanval zal tevens worden gesteund door de in de omgeving van Seboncourt opgestelde mitrailleurs van de bataljons in tweede en derde lijn en van een mitr.cie. van 112 R.I. (nog steeds in reser ve ten W. van Seboncourt). O.a- zal met indirecte richting op Hennechies worden gevuurd (afstand 2 km). Groote zorg is besteed aan het verband tijdens den aanval met behulp van telefonische-, draadlooze- en ordonnansenver bindingen. Voorts is de toezegging verkregen, dat de artillerie van het Engelsche IVe Leger tijdens den aanval zal vuren op den Z. rand van het Bois de Riquerval, teneinde aldaar mogelijk opgestelde vuurwapens, die den aanval van de 126e Divisie onder flankeerend vuur zouden kunnen nemen, te neutraliseeren. De 123e Divisie zal omstreeks hetzelfde tijdstip ten aanval gaan, teneinde den korenmolen en hpt 133 te vermeesteren, en zal tevens zorgen voor neutraliseerende vuren op deze beide, voor de 126e Divisie zoo gevaarlijke punten. Ondertusschen is de Duitsche verdediging er niet zwakker op geworden. De aanvalsstrook van de 126e Div. wordt nu verdedigd door 2 Duitsche regimenten, welke beide in de diepte geëchelon- neerd zijn opgesteld. Naar schatting staan per regiment 250 man in voorste lijn, die beschermd worden door de draadhindernis, die zoo langzamerhand tot 15 m is verbreed. De aanvaller heeft in den loop van de voorafgaande dagen aan gevechtskracht ingeboet. Door de geleden verliezen is de gevechtssterkte van de bataljons van 173 en 55 R.I. tot gemiddeld 200 man gedaald. Hoewel de wederzij dsche sterkteverhoudingen zich sinds 10 Oct. niet in het voordeel van de Franschen hebben gewijzigd, slaagt de aanval op 15 October volkomen. Het rechter voorbataljon sluit op uur U zoo dicht mogelijk op het art.vuur op en zet zich te U 5 achter de barrage roulant in beweging. Hoewel het de D. afsluitingsvuren moet doorschrijden, slaagt het er in de boerderij F. te bereiken, die te 1 nam. wordt vermeesterd. Een terstond daarop door de D. uitgevoerde tegen stoot wordt afgeslagen. In de boerderij worden 90 gevangenen gemaakt en 8 zware en 13 lichte mitrailleurs veroverd. Ondertusschen is de aanval van de 123e Div. wederom afge slagen. De D.I.C. heeft na het vernemen van de vermeestering van de boerderij F-, het uur U' op 1.30 nam. bepaald. Nadat op dit tijdstip het linker voorbataljon den aanval heeft ingezet, slaagt het er ondanks het vijandelijk art. en mitr. vuur in, de boerderij R. binnen te dringen; te 2.10 nam. is zij in handen van de Fran schen. De buit van II 55 R.I. bedraagt 210 gevangenen, 3 vuur monden en 15 automatische wapens. 944

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 16