955 Dit koelbloedig en krachtig optreden heeft onmiddellijk uitwer king, de cie treedt aan, gaat voorwaarts en doet tot het einde van den slag haar plicht. In den oorlog zullen zich vele gelegenheden voordoen, waarbij de officieren het voorbeeld moeten geven om te bereiken, dat hun troepen voorwaarts gaan of stand houden met een bijna wissen dood voor oogen. Dit artikel moge ik beëindigen met de opmerking, dat ook uit onze krijgsgeschiedenis tallooze voorbeelden van overeenkomstigen aard zijn te vermelden; het doel was echter de indrukken van den modernen oorlog in het licht te stellen, waarvoor wij de krijgs- ervaringen van anderen moeten bestudeeren. BEOEFENING VAN HET TUCHTRECHT. De aandacht wordt gevestigd op het in 1932 bij de N.V. Boek- en Kunst- drukkerij v. h. Mouton en Co., te 's Gravenhage verschenen boekwerk „De Practijk van het Militaire Tuchtrecht", samengesteld door D. van Voorst Evekink, Kapitein van den Generalen Staf, A. P. J. Berger, Eerste Luitenant der Infanterie en Mr. H. J. Kruis, Eerste Luitenant der Artillerie. Bij de samenstellers, die door hun toenmaligen werkkring in de gelegenheid waren kennis te nemen van de toepassing van het tuchtrecht bij de Koninklijke Landmacht, heeft het doel voorgezeten: „Het geven van een handboek, dat door allen, die met eenig gezag bij de Kon. Landmacht zijn bekleed, met vertrouwen kan worden geraadpleegd en dat' zal bijdragen tot een juiste toepassing van het tuchtrecht". In 1934 had de tweede verstrekking van aanvullingen op dit losbladige boekwerk plaats. Van dit zeer goede en overzichtelijke werk, hetwelk artikelsgewijze ook in ruime mate jurisprudentie van het H. M. G. in Nederland geeft, zal ook een dankbaar gebruik gemaakt kunnen worden door de officieren van het K.N.I.L. Uiteraard zal, m.h.o. op de afwijking van overeenkomstige Artt. van het N.I. wetboek van krijgstucht, alsmede met de verwijzing naar rege lingen de Kon. Landmacht in Nederland betreffende, de noodige omzichtig heid bij het gebruik geboden zijn. N.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 27