mogelijk met één batterij, dan kan men dus één batterij tegen dat doel inzetten. Gaat men van het principe uit, dat voor het onder houden der neutralisatie, de zelfde korte krachtige vuurstooten benoodigd zijn, dan wordt dus tegelijkertijd bepaald: met hoeveel batterijen de neutralisatie onderhouden kan worden. Uit het artikel van den Overste Cherry willen wij nog het volgen de naar voren brengen. Bij artillerie-bestrijding kan men twee wegen inslaan, nl. Ie elke ontdekte batterij onmiddellijk onder vuur nemen, 2e: de ontdekte batterijen, van welke de plaatsen geregistreerd worden, eerst onder vuur nemen op een moment dat voor ons het gunstigst is, d.w.z. het moment dat de vijandelijke artillerie voor ons gevaarlijk wordt. Bij de le methode houdt men de vijandelijke artillerie „on the move". Zij zal alleen toegepast worden voor het geval, dat onze eigen troepen erg veel last van die batterij (en) ondervinden (aan nemende dat het mogelijk is om vast te stellen, dat de pas ontdekte batterij (en) de gezochte is (zijn)). Bij toepassing der tweede me thode zal het niet altijd mogelijk zijn, om in verband met de be schikbare hoeveelheid artillerie en munitie, alle aangepeilde bat terijen te neutraliseeren. In dit geval zal men een schifting dienen te maken en alleen die batterijen, welke in verband met hun op stellingsplaatsen, hun vermoedelijk rayon enz. het meest nadeelig zullen zijn voor onze eigen plannen, te neutraliseeren. Conclusie. De neutralisatie geschiedt door een serie van enkele, doorgaans 3 opeenvolgende vuurstooten van bij voorkeur twee, doch maximum 3 minuten. De tusschenpoozen moeten zoodanig zijn, dat de vijand tijd heeft om opnieuw in actie te komen, maar niet zoolang dat de indruk van zijn verliezen vervaagt, of dat hij tijd heeft van stelling te veranderen. Hiervoor in den bewegingsoorlog een tijd te nemen van 10 a 15 minuten, terwijl het wenschelijk is om de tusschenpauze tusschen den len en 2en vuurstoot iets korter te nemen, dan die tusschen den 2en en 3en. De neutralisatie wordt onderhouden door middel van dezelfde korte, krachtige vuurstooten, waarmede zij verkregen werd, alleen de tusschenpauzen zullen thans grooter zijn, om de gedachte te bepalen 1 a 2 per uur. IV. Welke oppervlakte moet in de verschillende gevallen onder vuur worden genomen Het spreekt van zelf dat, indien het vuur niet op het doel zelf geregeld wordt, het noodig is dit een grootere begrenzing te geven, 969

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 41