Vergelijken we de vuurdiehtheid van onzen Curtiss, die bewa pend is met één gesynchroniseerden Colt- en één gesynchroni- seerden Vickers-mitrailleur, met de bovengenoemde, dan krijgen we dus de volgende beelden te zien. A voor den Curtiss-jager B voor den met 4 niet-gesynchroniseerde Vickers-mitr. bewa penden jager 1.33m 1.33m 1.33m 1.33m 1.33m -XXXXXXXXXXXXXXxx^ De bewering als zou de vuurkracht van den jager niet belangrijk zijn toegenomen, wordt n.m.m. door deze eenvoudige vergelijking voldoende weerlegd. De met 4 of liever nog met 6 mitrailleurs bewapende jager kan een uiterst heftig en werkzaam vuur afgeven. De werkzaamheid voor den enkelen vlieger kan worden bekort en het werk van de patr. en af deeling vereenvoudigd. De manoeuvre kon immers geen hoofdzaak blijven, men moet op de bewapening de hoofdwaarde leggen. Ik ben me volkomen bewust dat deze beelden een sterk geflat- teerden indruk maken voor wat betreft het werkelijk aantal te verkrijgen treffers. Immers reeds in den aanvang heb ik er op gewezen dat de defensieve kracht van een 2-motorige bommen- formatie den jager dwingt tot grooteren vuuropeningsafstand. Het voorhouden wordt daardoor moeilijker, fouten in de hoogte-rich ting worden gemakkelijker gemaakt, terwijl tenslotte de spreiding naar verhouding veel grooter wordt. Dit laatste geldt echter in gelijke mate voor den bommenwerper, al legt dit feit hier niet zoo'n gewicht in den schaal als bij den jager. Immers den jager is het er om te doen den bommenwerper af te schieten, terwijl de laatste als eenig doel kent het afwerpen van zijn bommen op het vastgestelde object. Al die ongunstige factoren echter worden n.m.m. in ruime mate opgeheven door de veel grootere vuurdiehtheid. Daar komt bij dat de moderne jageraanval niet meer individueel, doch in open pa trouille-verband geschiedt. Juist die grootere vuuropenings-afstand maakt deze wijze van optreden mogelijk. De bommenwerper kan dus nu niet zijn vuur concentreeren op 1 jager, maar moet dit verdeelen, wat dus voor den jager voordeelig is. In elk geval stel len wij nu het vuur van 3 X 4 12 mitrailleurs van de jagers tegenover maximum 4 mitrailleurs van den bommenwerper. Dat onder dergelijke omstandigheden de jageraanval geen succes zou 982 6.08mX6.08mX6.08m XXXXX—X 12m

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 54