veel gemakkelijker toe te passen. 2-Zits-jagers zijn voor deze nach telijke verdediging bijzonder aan te bevelen. Waar wij het volgend jaar nieuwe jagers zullen bezitten, verdient het overweging om de verouderde Curtiss speciaal te benutten voor deze nachtelijke verdediging. Dan is de Curtiss ook nog geschikt voor den bomaan val in duikvlucht, een aanvalswijze op schepen, die wij zoo eenigs- zins mogelijk niet moeten loslaten, gezien de zeer groote trefkans die daarbij wordt verkregen. Alleen zou»moeten worden nagegaan of het mogelijk is een 100 of 150 kg bom onder de Curtiss te plaat sen. Bij een mogelijke uitbreiding van de L.A. met een afdeeling jagers, waarvoor eventueel wellicht nieuw materieel zal moeten worden aangeschaft, moet n.m.m. aan 2-zits-jagers de voorkeur worden gegeven, mits dan tevens geschikt voor den duikbommen- aanval. Conclusies 1. De 1-zits-jagers, mits in voldoende getale aanwezig, is nog steeds het aangewezen bestrijdingsmiddel van de bommen werpers. 2. De bewapening moet bestaan uit minstens 4 mitrailleurs met een zoo groot mogelijke vuursnelheid. 3. Het afwerpen van tijdbommen uit den jager moet zoo spoedig mogelijk ter hand worden genomen. 4. Bij nagenoeg gelijke prestaties moet de voorkeur worden ge geven aan 2-zits-jagers boven één-zitters. 5. Voor de objectverdediging zijn jagers onmisbaar. 6. Door toepassing v.d. doorloopende strategische verkenning van de vijandelijke luchtbasis (vliegtuigmoederschip, c.q. een in te richten basis te land) kan in het bijzonder in onze om standigheden, de tijdige inzet van de jagers bij de luchtverde diging van kustplaatsen worden verzekerd. 992

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 64