1017 Engeland. In Engeland worden ernstige proeven genomen met betrekking tot de ver vanging van watergekoelde vliegtuigmotoren door luchtgekoelde. Zoo worden de tot nu toe met R. R. Kestrel-motor uitgeruste Hawker Hart-dagbommen- werper met een luchtgekoelden Bristol „Pegasus" motor beproefd. Voorts wordt een geheele afdeeling Hawker Hart-vliegtuigen met de nieuwe lucht gekoelde 760 pk 24 cylinder Napier „Dagger" motor uitgerust, bij welken motor de cylinders in H-vorm zijn geplaatst. Iets nieuws op het gebied van de vliegeroefening vormt het oefenen in het uitvoeren van noodlandingen. Tot dit doel worden oefeningsterreinen gekozen, welke verschillende in de practijk voorkomende moeilijkheden bieden. Bij de marine-luchtstrijdkrachten heeft de autogiro haar intrede gedaan. Verschillende officieren werden opgeleid in het besturen van deze vliegtui gen. Proeven werden genomen met een autogiro voorzien van drijvers. Dit jaar wordt een aantal lange afstandsvluehten door de Engelsche lucht strijdkrachten ondernomen. Het doel hiervan is, na te gaan of de vliegtuigen onafhankelijk kunnen zijn van de grondtreinen de benoodigde verwissel- stukken en het ingedeelte grondpersoneel worden namelijk met transport vliegtuigen vervoerd. Amerika. Bij een proefvlucht met het oog op het passagiersvervoer over den Stillen Oceaan werd een afstand van 3500 km van Alameda (Californië) tot Pearl Harbour (Hawaii eil.) door een viermotorige Sikorski-vliegboot in 171/2 uur afgelegd. Voor de legerluchtstrijdkrachten zullen 4000 en voor de marineluchtstrijd krachten 2200 nieuwe vliegtuigen in een tijdvak van 5 jaren worden aan geschaft. Door de marineluchtstrijdkrachten werd bij de Firma Northrop een groote bestelling van nieuwe eenpersoons-jachtvliegtuigen „X F. P-l" geplaatst. Dit vliegtuigtype is een metalen laagdekker uitgerust met een 750 pk Pratt Whitney „Twin-Wasp" motor. De bewapening bestaat uit 2 door de schroefkring vurende vaste mitrs. Naar verluidt bedraagt de max. snelheid 420 km/u. Bij de proefvluchten werd een duiksnelheid bereikt van 725 km/u. België. De Belgische fabriek Stampe en Vertongen construeert een tweemotorig meerpersoons-gevechtsvliegtuig, tevens strategische verkenner, genaamd „S.V. 10". Het toestel zal worden uitgerust met 2 Gnome en Rhone 14 krs. -motoren en worden voorzien van 3 mitrailleuropstellingen. In den neus en in de bovenzijde van den romp zal een dubbele mitrailleur worden geplaatst. Dubbele bestuurderspost. Bomgewicht 600 kg. Maximum snelheid zal hooger zijn dan 350 km/u op 4000 m hoogte. Stijgtijd naar 4000 m in 8% min. Practisch plafond 8000 m. Japan. Bij de luchtstrijdkrachten verongelukten van Sept. 1933 tot October 1934, 110 vliegers. In een specialen tempel worden de verongelukte vliegers (tot nu toe 562) herdacht. Bij de Marineluchtvloot kwamen in een tijdsverloop van 4 jaren, 117 vliegers om. In 1931 werden 60 vliegtuigen vernield, 18 vliegers gedoodin 1932 en 1934 waren deze cijfers respectievelijk 69 en 12, 90 en 29, 86 en 58. In de Marine-vliegbasis Kare waren einde 1934 gestationneerd jacht-, verkennings- en bombardementsvliegtuigen. v. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 89