936 LÉON's leeftijd met IV2 jaar werd verhoogd tot aanvang 1768; kleinigheden voor dien tijd. Lang duurden de wittebroodsweken niet! Den 11 Maart reeds reisde hij naar Nice, het hoofdkwartier van het Armée d'Italie, tot welks opperbevelhebber hij op 23 Februari was benoemd. En van elk poststation ijlde een hartstoch telijke brief naar zijne aangebedene Josephine, „avec des baisers, „brülant comme sous l'équateur, jetés sur toute sa chair". Den 26 Maart 1796 bereikte hij zijne bestemming bij het leger. wordt vervolgd). ORGAAN N. I. O. V. Het Juli-nummer opent met een verslag van „De overgave van het leger - eommando", waarin o.a. de toespraken van den afgetreden en den nieuwen legercommandant zijn opgenomen. W. J. Lucardie behandelt in het artikel „Het Verre Oosten in 1935" o.m. de Japansch-Chineesche verhoudingen in het tijdvak 1 Jan.31 Maart. In het uit het Mil.Wochenblatt van 11 Sept. '32 door S. vertaalde artikel „Discipline en verkorte opleiding" worden de uiterlijke en de innerlijke dis cipline tegenover elkaar gesteld. Kapt. Dr. J. M. Somer geeft een verhandeling over „de korte verklaring", het onderwerp, waarop hij tot doctor in de letteren en wijsbegeerte is ge promoveerd. Het artikel „Propaganda" van de hand van W. Hofstede doet uitkomen welk een machtig wapen de propaganda, mits op de juiste wijze toegepast, kan zijn. Na het wezen der propaganda en de wijze waarop zij meet worden gevoerd, besproken te hebben, wijdt Schr. een afzonderlijk hoofdstuk aan de politieke scholing van den militair en het vereenigingswezen. Kolonel b/d W. van der Poel publiceert het 2e gedeelte van zijn vertaling van het Japansche Algemeene Gevechtsvoorschrift: „Beginselen voor het gevecht". Wij treffen aan de hoofdstukken: de aanval, de nadering voor het gevecht, het ontmoetingsgevecht, de aanval op stellingen, voorbereidingen voor den aanval, de uitvoering van den aanval en nachtelijke aanvallen. In het artikel „Het Civiel Bestuur in den tegenwoordigen tijd" vertelt kapt. C. G. J. Teerink een en ander over de wijze van besturen zooals dit thans geschiedt, zulks in tegenstelling met de in vorige afleveringen ver schenen artikelenreeks „Uit den pioniertijd". „Waar in de wintermaanden mijn buitenlandsch verlof door te brengen?" is een vraag waarop maj. A. M. Sierevelt een antwoord geeft. Een publicatie van de Memorie van Toelichtingen op de ontwerpordonnan- tie tot wijziging van het diensttijdpensioenreglement en van de door het Hoofdbestuur opgemaakte, Zr. E. den Legercommandant aangeboden nota omtrent deze materie, mededeelingen van het Hoofdbestuur en de gebrui kelijke rubrieken „Veranderingen" en „Uit Pers en Periodiek" besluiten het nummer. v.V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 8