1021 B. Organisatie der verkenningen. Cdtn. van groepen voor rechtstr. steun der vhn., Div. art. cdtn. en Cdtm. L.K.art. dienen onmiddellijk bij den aanvang van den marsch een verk. systeem te organiseeren, dat hen in staat stelt om bij het contactle. hun chefs (voorhoedecdtn., div. cdtn., L.K. cdtn.) in te lichten, 2e hun onder- deelen van uitvoeringsbevelen te voorzien na de genomen besluiten. De verkenningen hebben betrekking op de ontplooiing der materieele mid delen (stellingen, opmarschwegen, camouflage), de waarnemengsmogelijk- heden (uitzicht, opmarschwegen, camouflage), de verbindingsmogelijkheden. De uitvoering geschiedt bij de afdm. voor rechtstr. steun der vim. door 1 of 2 offn. in de geheele strook der vh. De afd. 105 werkt in de geheele strook der div., dan wel in een door den div. cdt. aangegeven strook. Voor de 75 van het tweede echelon doen de reg. cdtn. de door de div. art. cdtn. bevolen vkn. verrichten in de zone van de div. Idem voor de 155 C. Hetzelfde geldt voor regn. L. K. art. in de zone van het L.K. Voorts worden naar voren geschoven bij het „contact": a. een off. van den art. inl.dienst om de eerste inlichtingen betreffende de vij. art. te centraliseeren b. een off. van den staf der L.K.art. om de ontwikkeling van de eerste actie der art. bestrijding te volgen c. een verkenningsorgaan van den art. licht- en geluidmeetdienst om het in werking brengen van dien dienst voor te bereiden. C. Marschorde. De afdn. voor rechtstr. steun der voorhoeden marcheeren aan het hoofd van de hoofdmachten, gedekt door een deel der inf. (meestal een bataljon). De afd. 105 en de 75 van het tweede echelon marcheeren onmiddellijk achter eerstgenoemde afdn., verdeeld over de colonnes. De 155 C. aan den staart der inf., de 2 afdn. vereenigd dan wel ingedeeld bij verschillende colonnes. De 155 L. en de ter versterking toegevoegde art. volgen, v.w.b. motorart. sprongsgewijze. IV. In werking brengen der artillerie. A. Art. voor rechtstr. steun der vh. op verzoek van den vh.cdt.; verken ningen inzetten bij eerste contact; om in stl. te komen gebruik maken van de periode, waarin de vhn. het contact der verkenningsgroepen vervolle digen en preciseeren B. Afd. 105 zoodra het contact zeker is taak is bestrijding vij. art., in sommige gevallen ook optreden tegen verplaatsing van vij. art., voorberei dende maatregelen voor art. vliegtuig zijn noodig. C. Art. van het tweede echelon. De div. art. komt in werking om de art. voor rechtstr. steun der vhn. te versterken of om een plaatselijken aanval (ter vaststelling van het contact) te steunen. Voor de L.K.art., ter versterking toegevoegd aan de divn., geldt hetzelfde. De overige L.Kart. is gereed om ontwikkeld te worden. Chapitre II. L'a rtillerie dans l'attaque d'ensemble. I. Algemeene beschouwingen. Allereerst wordt het doel van den aanval uiteengezet. Men eischt hier voor een doorbreking over een frontbreedte van minstens 10 a 12 km. Hier voor moeten nieuwe krachten worden aangetrokken (divn., regn. art., mu- nitievoorraden)Een en ander vereischt eenige dagen tijd. Voorts dient de gereedstelling beschermd te worden door een stevig front en door contra- art.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 93