1024 (feux a vue) kunnen bij den eigenlijken aanval alleen worden gebruikt om het systeem der vuren volgens tijdschema wat te verbeteren. In verband met de onzekerheid der grondslagen waarop zij berusten (onzekerheid van de doelen, geen overeenstemming tusschen de werkelijke voorw. beweging der inf. en de theoretisch vastgestelde), zullen deze vuurplannen spoedig ondoelmatig blijken voor de werkelijke behoeften het wordt dan noodig ze te verbeteren. A. Vaststelling der systematische vuurplannen. 1. Bestrijding van vijandelijke artillerie a) Vaststelling der doelen. Berust bij den art.inl.dienst van het L.K., die hier voor de verkenningsresultaten gebruikt van de luchtwaameming (directe wg. of fotografie) en van de organen der „batteries de repérage" (geluid en lichtmeetdienst)Doordat de vij. bijn. gecamoufleerd zijn, ten deele niet vuren, door de actie van de vij. luchtafweer, door weinig beschik baren tijd, kent men op het oogenblik van den aanval slechts een klein deel van de vij. bijn. Bovendien eischen de onzekere top. grondslagen, dat tevoren nauwkeurig op de doelen zelf wordt ingeschoten. b) Rythme der vuren. Wordt geregeld door den L.K. cdt., die in verband met zijne manoeuvre de periodes vaststelt, gedurende welke de vij. bijn. geneutraliseerd moeten worden. Dat zijn in het algemeen de periode der voorbereiding, het moment van ontketenen van den aanval, dat samenvalt met de volle ontplooiing van het vuur van den verdediger, de periodes van oponthoud op de bereikte aanvalsobjecten, gedurende welke de vij. art. hare vuren opnieuw kan regelen. 2. Steun der infanterie *0 Vaststelling der doelen. Zal zeer moeilijk zijn door camouflage en ge ringe zichtbaarheid der vij. aut. wapens, zelfs op het moment van actie. Door nauwkeurige beschouwing van het terrein en van luchtfoto's zai men een samenstel van dubieuze terreingedeelten bepalen (boschranden, dorpsranden, boomgaarden, hellingen) welke, eerder dan bepaalde pun ten, het systeem van doelen der art. vormen. b) Rythme der vuren. Wordt vastgesteld in verband met de vermoedelijke snelheid van beweging der inf. Behalve in het geval van steun door een barrage roulant, is hiervoor de aanname van een gelijkmatige snelheid (100 m in 3 a 4 min.) geheel onvoldoende. De inf. gaat met schokken voorwaarts, voor hare sprongen profiteerende van de vuurperiodes (cadans als voor neutraliseering 4 of 5 sch. per stuk/min.), die de art. slechts kan afgeven gedurende 20 a 25 min. per uur. Het tijdschema der vuurplannen moet dus de gelijktijdigheid van de vuurperiodes der art. en van de periodes der inf. sprongen tot uitdrukking brengen. Aangezien detailbestudeering hiervoor noodig is, zullen de vuurplannen meestal samengesteld worden bij het echelon reg. inf.-groep rechtstr. steun. De div. cdt. grijpt in: le. om de vuurschema's in de nabijheid van de grenzen der inf. regn. in overeenstemming met elkaar te brengen 2e. om aan de voorw. beweging der inf. aan te passen het schema van die vuren van de 155, die opgenomen zijn in het systeem van doelen, die de inf. successievelijk moet overschrijden 3e. om rechtstreeks het vuurschema te regelen, dat toegepast moet worden voorbij de door de inf. te bereiken lijn. B. Verbetering der vuurplannen. 1. Bestrijding der vijandelijke artillerie, a) Doelen. Er komt een moment (gewoonlijk tijdens de voorbereiding), waarop de verdediger zijne geheele art. in actie brengt. De verkennings-

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 96