2. DOORVOERING VAN DE LEGERING NA REORGANISATIE. In I.M.T. 1932 Nr. 12 werd een overzicht gegeven van de toen maals in het voornemen liggende reorganisatie en de daaraan ver bonden wijzigingen in de legering der troepen op Java. Bij de indiening van het ontwerp-oorlogsbegrooting voor 1936 kon de Regeering mededeelen, dat de uit de reorganisatie voort vloeiende hergroepeering der troepen, op een enkele uitzondering na, was voltooid. Onderdeelen, welke in het I.M.T. 1932 nog met een „voorloopige" standplaats werden vermeld, hebben thans hunne definitieve garnizoenen bereikt of zullen daar binnenkort gelegerd zijn. Verder is het noodig of nuttig gebleken ook enkele andere on derdeelen van standplaats te doen wisselen, terwijl ook in ander opzicht het in 1932 gegeven beeld van de reorganisatie eenigszins gewijzigd werd. Hoewel in de opeenvolgende Wetenschappelijke Jaarberichten van de I.K.V. de meeste dier wijzigingen reeds werden vermeld, schijnt het niet ondienstig nog eens het geheel te overzien, nu v.w.b. de vredesdislocatie een rustpunt schijnt te zijn bereikt. De compagnie luchtdoelartillerie ging in 1934 van Batoedjadjar over naar Soerabaja. Het te Soerabaja gelegerde treindetachement werd verplaatst naar Malang. Mede hierdoor kwam te Soerabaja ruimte vrij voor aldaar volgens het reorganisatieplan nog te legeren troepen bovendien wordt in die plaats nieuwe kampementsruimte gebouwd. Het grootste gedeelte van het lilde Bataljon Infanterie werd kortelings overgebracht naar Oost-Java, en binnen afzienbaren tijd zal dit korps geheel te Soerabaja gelegerd zijn. 2) Het hierdoor vrijgekomen garnizoen Poerworedjo verdient als zoodanig de voorkeur boven Gombonghet is daarom belegd met het, uit laatstgenoemde plaats afkomstige, Ilde Depotbataljon. Aldus zal binnenkort de nieuwe legering zijn doorgevoerd voor alle troepen op Java m.u.v. een deel van de voor Soerabaja be stemde genietroepen. Tevens kregen nadere voorzieningen ten behoeve van de verde diging van de oliehavens haar beslag, welke voorzieningen even eens van invloed zijn geweest op de groepeering der troepen. 9 Zie schets achterin dit nummer. 2) Hiermede is op de schets reeds rekening gehouden. 1044

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 16