7. DE VOORBEREIDING TOT EN HET RIJDEN OP CONCOURSEN HIPPIQUE door K. J. SCHUMMELKETEL, Ritmeester. Inleiding. Paardrijden is een kunst en het is dan ook volkomen terecht, dat gesproken wordt van rijkunst. Tot voor korten tijd werd echter steeds aangenomen, dat men onder rijkunst moet verstaan het dressuur- of schoolrijden. Sprin gen was iets wat niet direct tot de rijkunst behoorde, men be schouwde het slechts als een middel om de vlotheid aan te kwee ken en niet als een kunst opzichzelf, men zie slechts onze regle menten die het springen in 6V2 bladzijde behandelen op een werkje van ongeveer 240 bladzijden. Van een serieuse studie van het springen is eerst den laatsten tijd sprake en wie voor eenige jaren zocht naar lectuur over springen kwam vrijwel met leege handen thuis. Hierin is een groote verandering gekomen en verschillende ruiters van naam hebben hun ervaringen neergeschreven, zoodat men thans niet meer verlegen behoeft te zijn om literatuur. Ik moge verwijzen naar de bijgaande literatuur-opgave x) Het is geenszins mijn bedoeling om aan deze werkjes er nog een toe te voegen. De bedoeling van dit artikel is geen andere, dan om een overzicht te geven van de tegenwoordige wijze van springen en het voorbereiden van een concourspaard, een en ander in nauw verband met de omstandigheden h.t.l. 1090 I h Literatuuropgave: Von Freyen: Neues Reiten. Pieno Santini: Riding Reflections. H. Treffers: I.M.T. Saumur of Pinerollo. Rijschool Hannover: Die Ausbildung des Spring- und des Military Pferdes. Freiherr von Langen: Het rijden over hindernissen. J. A. de Bruine Het springen over hindernissen. Het Paard: Diverse artikelen. Sankt Georg: Diverse artikelen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 62