aanti effen en zal men van den eenen eisch iets moeten laten vallen, omdat aan den anderen eisch meer dan voldaan wordt. Toch moeten jonge ruiters voorzichtig zijn met het laten vallen van eischen, betreffende makheid en willigheid, daar zij veelal hun rijkunstige capaciteiten overschatten. De africhting tot springpaard. Ten einde eenig houvast te hebben en niet te volstaan met algemeene phrasen, nemen we aan dat men beschikt over een goed sound le cathegoriepaar. Of men dit heeft als eigen paard, dan wel als extra paard, maakt geen verschil, terwijl deze gang van zaken in groote trekken ook gevolgd kan worden voor oudere paarden, die voor springpaard in africhting worden genomen. De beste tijd om met de africhting te beginnen is de maand November. De concoursen zijn dan vrijwel afgeloopen, evenals de groote oefeningen en men kan zijn volle aandacht besteden aan zijn paarden. Als grondregel geldt, dat hij die het rustigst werkt de grootste vorderingen maakt. Slechts langzaam voortgaande en opbouwende op het reeds geleerde kan iets worden bereikt. Een goede verzorging van het jonge paard zal zijn rente ruim schoots afwerpen. Wil een paard zijn werk goed en met animo kunnen verrichten, dan is het noodzakelijk, dat het in een goeden voedingstoestand verkeert, zijn voer met graagte eet en het ook goed verteert, een regelmatig toezicht van den eigenaar is nood zakelijk evenals het controleeren van de mest. Het beenwerk eischt in Indië extra zorg, veelal wordt volstaan met bandageeren, maar het zal dikwijls voorkomen, dat dit niet voldoende is en zullen de beenen regelmatig gemasseerd moeten worden. Dit kan geschieden met embrocation, maar voor regelma tig gebruik werkt dit te prikkelend op de huid en bovendien is het vrij kostbaar. Men verdunne de embrocation dan met kamfer- spiritus in een verhouding van een deel embrocation op 3 a 4 deelen kamferspiritus. Alvorens met dit mengsel te masseeren moeten de beenen met een uitgewrongen spons licht worden bevochtigd. Deze behandeling levert het meeste effect op na gehouden springoefeningen. Een goedkoop en goed, maar minder krachtig werkend middel om het beenwerk gaaf te houden is het dagelijks wasschen van de beenen met een zachte zeepsoort (Sunlightzeep), in geen geval groene zeep. De beenen worden dan bevochtigd en ingewreven met zeep tot deze goed schuimt en daarna gemasseerd door, voor het paard staande, met de hand de achterzijde van de pijp te omvatten zoodanig, dat de muis van de hand en de toppen der vingers de pees op de achterzijde der pijp omvatten, terwijl nu vanaf den 1093

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 65