1110 ongeveer 362 km/u kunnen behalen. De bommen worden in magazijnen in den romp medegevoerd. Voorts is bij de Douglas-fabrieken een viermotorig bombardementsvlieg tuig in aanbouw, terwijl een zee-bommenwerper met een max. snelheid van 322 km/u kort geleden gereed is gekomen. Laatstbedoeld vliegtuig is even eens ontwikkeld uit het D.C.-2 verkeersvliegtuig en draagt een torpedo in den romp. Voorts is een tweezits duikbommenwerper in ontwikkeling; dit vliegtuig is een éénmotorige laagdekker type „X.B.D.-l", zal een max. snelheid kunnen ontwikkelen van 434 km/u en een duiksnelheid van ongeveer 643 km/u. Aan de Marineleiding is kortgeleden een nieuwe tweezitsjager „X.F.D.-l" met 700 pk „Twin-Wasp-Junior" motor geleverd. De Firma Northrop bouwt de eenzitsjager „X.F.T.-l" met intrekbaar lan dingsgestel en een overdekking van de zitplaatsen, als „X.F. 2 T.-l". Door deze veranderingen zal de snelheid worden opgevoerd tot 482 km/u. Een Sikorsky Clipper van de Pan American Airways is van Californië naar Midway-eiland vertrokken via de Hawaï-eilanden, zoodat de eerste 2 etappen van de geprojecteerde lijn op China zijn afgelegd. Engeland. De dagbommenwerper Hawker Hart zal door verbeterde stroomlijn-vorm van den romp en uitrusting met den glycolgekoelden Rolls- Royce „Kestrel" motor een snelheidsvermeerdering ondergaan van 300 tot 350 km/u. Het nieuwste eenzitsjachtvliegtuig van de Firma „Fairey" is uitgerust met een Hispano-Suïza kanonmotor „12 Ycrs" van 860 pk en 4 Browning-mitrail leurs. De max. snelheid bedraagt ruim 400 km/u. v.V. Infanterie. Allgemeine Schweizerische MilitcirzeitungApril 1935. .fier 7,9 mm Brevetti-Scotti Selbstlader" door Curti. Beschrijving met schematische schetsen betreffende de werking van dit wapen. Gewicht 4,23 kg; magazijn met slechts 5 patronen. Revue d'Injanterie, April 1935. In „Le fantassin allégé" geeft lieutenant-colonel Favatier aan, waartoe de proeven aangaande een nieuwe uitrusting voor den Franschen infanterist hebben geleid. Die proeven beoogden: le. alles wat niet beslist noodzakelijk is, te doen vervallen uit de uitrusting van den man; 2e. de uitrustingsstukken, die slechts bij bepaalde gelegenheden gebruikt moeten worden, te doen vervoeren op voertuigen, en wel op zulk een wijze, dat uitreiking op het gewenschte oogenblik verzekerd is; 3e. een zoo doelmatig en licht mogelijke uitrusting te verkrijgen, waarbij het door den man te dragen gewicht gunstig verdeeld is; 4e. kleeding, met in hoofdlijnen behoud van de tegenwoordige, practisch, echter zonder het militaire cachet te verliezen. De nieuwe uitrusting zal bestaan uit: gordel, draagriemstel, nieuw model patroontasschen (alleen vóór), pioniergereedschap, veldzak, broodzak en veld- flesch, individueel eet- en kookgerei. De zeildoeksche veldzak heeft opzij twee zakken voor patroonhouders voor den lt.mitr.; een van de draagriemen kan onder den gordel doorgehaald worden, waardoor de veldzak bij over gang tot liggende houding den man niet in den nek kan schieten. Een tweede veldzak („musette d'allégement")welke in beginsel op voertuigen kan ver voerd worden en ook door den man in de hand gedragen kan worden, blijft behouden. Een ontwikkeling dus, vrijwel overeenkomend met die, welke de uitrus ting van onzen infanterist reeds heeft doorgemaakt. Tactisch echter belang-

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 82