1112 den bewegingsoorlog, aangezien dan immers over sterke reserve moet kunnen worden beschikt. Bulletin Beige des Sciences Militaires, Mei 1935. Général-major de Krdlié gaat in „Le barrage de jeux" tot in details de waarde der verschillende wapens na voor het stormvuur. Schr. rekent op het inzetten van den eigenlijken vijandelijken aanval op 200 m van de eigen opstelling; veiligheidseisch (hor.) t.o.v. de overige eigen troepen in voorste lijn 100 daardoor kan de max. vuurstrook voor een flankeerende mitr. slechts 200— zijn, hoewel het wapen zonder verplaatsing van de affuit 550— kan bestrijken. Bij een vuurtempo van 300/minuut kan bedoelde max. vuur strook in 2' 30" geheel met vuur belegd worden. Voor den lt.mitr. is de tech nisch mogelijke vuurstrook zonder verplaatsing van de steunvork 250 de werkzaam te bevuren strook stelt schr. echter op ongeveer 2/5 van die van den mitr., terwijl hij tevens (zonder verdere bewijsvoering) aangeeft, dat voor het stormvuur 3 lt.mitrn. ruwweg evenveel waard zouden zijn als 1 mitr. '(Vgl. de verkregen getallen van 200 en 2/5 van 200 of 80 met die berekend op blz. 985/6 van I.M.T. 1933, nl. 175 en 60; voor de laatste getallen werd echter de eisch gesteld, dat de geheele stormvuurstrook in 1 minuut kon worden bevuurd, waarbij echter een grooter vuursnelheid werd aangenomen voor onze wapens dan in onderhavig artikel). Lieut.col. B.E.M. Bouha bespreekt in „Les legons de Vinstructeur d'Infan- terie" de gelijknamige, geheel op de practijk gerichte, handleiding van den bekenden commandant breveté Laffargue. De volgende aanhaling diene ter typeering. „Trop peu d'hommes combattent efficacement; beaucoup trop se comportent „comme figurants et ne viennent sur le champ de bataille que pour y servir „de cible. lis y sont tués, les uns comme des moutons, les autres par ignoran te; souvent ignorance ou négligence infimes: un fusil maladroitement montré „en chargeant, une tête découverte au-dessus d'un parapet, une pelletée „de terre non camouflée, une ombre derrière un créneau Analyses et comptes rendus. Motorisation Mécanisation". Organisatie van een Oostenrijksch gemotoriseerd bataljon: Staf, st.cie., 2 gemot. cien. jagers, 1 gemot, mitr.cie. St.cie. telt vk.pel. (Ansaldo vechtwa- gens), sie. van 2 mortieren, telegrafisten, pioniers. Totaal ruim 500 man. Revue d'Artillerie, Mei 1935. Onder Renseignements divers" beschrijving van een in Litauen ingevoerd inf. kanon (Skoda 70 mm, 130150 kg, max. dracht 2500 m, schootsveld vert. 75°, hor. 170°; 5 manvrachten, max. 38 kg; tegen vechtwagens loop van 32 mm). Mïlitar Wochenblatt, Nr. 40. Ails der Truppe für die Truppe. Gelandekunde und Gelandebeurtei- lung." Elke gelegenheid (marsch, zandkastoefening, kaderoefening) moet, ook voor officieren, worden aangegrepen om hierin geoefendheid te ver krijgen. „Bestimmung der Kompaszriclitung durch Kompaszrichtungsmesser." Voor uitzetten op en aflezen van richtingen op de kaart is het kompas zelf in het terrein ondoelmatig. Voor dit doel kan daarom beter worden gebruik gemaakt van een kleine celluloid schijf met andersom draaiende verdeeling (dus een eenvoudige kaarthoekmeter) v.D.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 84