4. SAMENWERKING VAN INFANTERIE EN MITRAILLEURS door J. P. MOQUETTE, Kapitein der Infanterie. Wanneer wij het mitrailleurs-wezen van thans vergelijken met dat van een tiental jaren geleden, dan moet het ons opvallen, dat het peil, waarop het mitrailleur-vraagstuk zich thans bevindt, aan zienlijk hooger staat dan vroeger. En dat vindt zijn logische verklaring in het feit, dat de techniek en de tactiek in den loop der jaren aanmerkelijke wijzigingen en uitbreidingen hebben ondergaan, terwijl bovendien de eischen, welke men thans aan de toepassingen van het mitrailleurwapen dient te stellen, mede in hooge mate zijn verzwaard. Tenslotte vormt het geringe aantal mitrailleurs, waarover wij in onze verhoudingen kunnen beschikken een factor, welke ons noodzaakt om uit die weinige wapens waarover wij kunnen be schikken, dan ook het aller-uiterste te halen, waartoe een vol komen beheersching der tactiek en vooral ookder vuur-tech- nische eigenschappen en mogelijkheden van dit wapen, ons maar in staat vermag te stellen. Een zelfs oppervlakkige vergelijking van het V. S. Mitr. van een jaar of 12 geleden met dat van thans, is reeds voldoende om ten duidelijkste bovenstaande beschouwing te illustreeren Maar niet alleen voor ons, mitraillisten, zijn de zaken ingewik kelder en uitgebreider geworden, ook alle overige collega's bij de infanterie voelen aan den lijve de gevolgen, teweeggebracht door de geweldige uitbreiding der tactische en technische vraag stukken op het gebied der moderne krijgvoering. In alle tactische reglementen en voorschriften voor de infanterie komen thans artikelen voor, welke het tactisch gebruik der mitrailleurs om vatten, en waarvan ieder infanterie-officier grondig op de hoogte dient te zijn. Beperkte zich vroeger de bemoeienis van een com mandant van eenig infanterie-onderdeel, waaraan mitrailleurs toe gevoegd waren, slechts tot een vrij elementair begrip van het wezen en het gebruik van dit wapen, thans wordt van hem een grondige kennis en een volkomen beheersching der toepas singsmogelijkheden van mitrailleur-eenheden geëischt. Het V. S. Mitr. Inf. M. 23 behoort in het bezit te zijn van iederen infanterie- 1140

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 20