Men trekke uit het voorgaande vooral niet de conclusie, dat wij de geschetste verschillen in opvatting in het gebruik en de toe passing van mitrailleurs in de vaktijdschriften door deskundigen hiermede veroordeelen, of dat wij de bestudeering dier betoogen door niet-deskundigen ongewenscht achtenintegendeel, want er is nergens méér leering uit te trekken, dan juist uit DIE gevallen, waarbij de meeningen uiteenloopen. Voor de deskundigen is daar door de prikkel ontstaan tot intensieve bestudeering en verwer king van de materie, terwijl de niet-deskundige bij het bestudee- ren der verschenen artikelen op dat gebied de mooiste gelegenheid krijgen, die er maar geboden kan worden, om het vraagstuk van verschillende zijden te bezien, waardoor een beter, „all-round" begrip wordt verkregen van de mogelijkheden, die het onderwerp (in casu de mitrailleur) bieden kan En dit juiste begrip van de mogelijkheden van het wapen is ONONTBEERLIJK voor iederen infanterie-commandant, die met mitrailleur-eenheden te werken heeft. Het is noodig, omdat hij ten allen tijde moet kunnen beslissen op welke wijze hij deze eenheden moet inzetten, ten einde van een juist gebruik daarvan verzekerd te zijn. Onder „juist gebruik" verstaan wij I. te juister TIJD, II. te juister PLAATS, III. de juiste METHODE toe te passen, ten einde de grootste vuurkracht der infanterie, de mitrailleurs, te benutten. In deze drie elementen ligt het geheele probleem van het gebruik der mitrailleurs volkomen besloten, doch aangezien ieder dezer elementen op-zich-zelf reeds een vraagstuk vormt, willen wij deze afzonderlijk aan een nadere beschouwing onderwerpen, uit welke beschouwingen men in vóórkomende gevallen ieder voor zichzelf de noodige aanwijzingen moge putten. Ter voorkoming van misverstanden zij hier vooropgesteld, dat wij hier natuurlijk onze eigen, organieke eenheden voor oogen hebben, d.w.z.: 1 Peloton a 3 sectiën a 2 stukken, per bataljon infanterie; voorts, dat wij ons geen enkel bepaald geval voor oogen stellen, doch geheel schematisch het optreden van dergelijke een heden beschouwen in den bewegings-oorlog „im groszen Ganzen," zoodat het optreden van mitrailleurs in den stelling-oorlog (ver dediging) geheel buiten beschouwing blijft, waarop ik nog nader zal terugkomen aan het einde van dit artikel. I. De juiste TIJD, waarop de mitrailleurs moeten worden ingezet. Om dit te kunnen beoordeelen, dient men zich eerst terdege rekenschap te geven van de ondervolgende feiten le) De vervoerwijze van de mitrailleurs met toebehooren op inheemsche draagpaarden maakt het mogelijk, dat dit wapen de 1148

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 28