ZONDER dien vuursteun niet af kan, en dus zal hij heusch wel wachten, tot zijn mitrailleurs inderdaad gereed zijn om dien steun te geven. En bij een goede samenwerking tusschen infanterie en mitrailleurs zal die tijd van wachten nog wel meevallende mitrailleur-commandant moet steeds „vooruitwerken", voortdu rend de kaart en het terrein nagaan op mogelijke opstellingsplaat sen voor zijn onderdeel, in verband met de tactische toestand op ieder oogenblik, zoodat, ALS zijn onderdeel moet worden ingezet, zoo min mogelijk tijd behoeft verloren te gaan met het uitzoeken van juiste opstellingsplaatsen. Hiermede zijn wij gekomen tot den tweeden factor die een groote rol speelt in de samenwerking tusschen infanterie en mitrailleurs H. De juiste PLAATS, waar de mitrailleurs moeten worden ingezet. De oplossing van dit vraagstuk wordt hoofdzakelijk bepaald door ondervolgende factoren, welke ten allen tijde en onder alle om standigheden geldig zijn, omdat deze het eenig juiste gebruik van „de grootste vuurkracht der infanterie" volkomen in zich sluiten: le) Verrassende vuur-opening, en dan vooral niet EERDER dan noodzakelijk is. Dit is uiteraard om twee voorname redenen verrassend uit moreele overwegingen, en ZOO LAAT MO GELIJK om ontijdige neutraliseering door vijandelijke artil lerie of mortieren te voorkomen, en voorts ook uit hoofde van geboden zuinigheid met de beschikbare munitie. Zie ook hiervoor ons A.T.V. art. 141 (4) en G.V.I. art. 44 (2) en 157 e.v. 2e) Bij voorkeur enfileerend of echarpeerend vuur kunnen afge ven. Deze eisch is een gevolg van het bijzondere karakter van het mitrailleurvuur, waarbij de dieptewerking van den bun del een voorname rol speelt. Zuiver frontaal vuur alleen dan, wanneer het niet anders kan, en dan nog in die gevallen, waarbij het mogelijk is om gedurende langeren tijd over de eigen infanterie heen te vuren, zonder dat stelling-verande ring noodzakelijk wordt doordat het mitrailleurvuur door de eigen troepen wordt onderschept. Zie A.T.V. als boven en G.V.I. idem. 3e) Voortdurend verband tusschen inf.-commandant en mitr.- comdt. en tenslotte moet de aanvulling van munitie verzekerd blijven voor de mitrailleurs. 4e) Nimmer mitrailleur-eenheden onbeveiligd latendit geljdt uiteraard vooral voor die eenheden, welke opstellingen op de flanken moeten innemen, of aldaar ageeren. Rest ons nog den derden factor in beschouwing te nemen 1150

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 30