plegingde waarneming wordt tot in perfectie mogelijk door middel van den schaarkijker v/d pelotons cdt. (ook het gezichts- verband met de voorste eigen troepen-afdeelingen De NADEELEN zijn vuursteun tot het allerlaatste moment (storm-aanval) is bij deze methode niet ALTIJD verzekerd (hieromtrent moet de pelotons cdt. adviseeren voor ieder geval op-zich-zelfbij het gelukken van den storm-aanval en het bin nendringen in de vijandelijke stelling beschikken de voorste in- fanterie-afdeelingen NIET over mitrailleurs en duurt het lang voordat deze eenheden uit de achter- of zijwaarts gelegen vuur- basis zijn opgerukt; tenslotte kost de voorbereiding van het ge concentreerde vuur altijd eenigen tijd, hoewel het m.i. nog zeer de vraag is, of dit in de werkelijkheid inderdaad tijd-VERLIES zal beteekenen, aangezien, zooals reeds eerder werd opgemerkt, in de werkelijke oorlogsomstandigheden alle handelingen in een langzamer tempo zullen verloopen dan zulks bij vredes-oefeningen in het algemeen het geval pleegt te zijn. Uit bovenstaande kan m.i. worden geconcludeerd, dat deze methode zeer zeker in ernstige overwegingen dient te worden genomen en ten volle aanbeveling verdient. De intensieve, een hoofdige vuurleiding, gepaard aan de toepassing van tot in de perfectie opgevoerde schietmethoden waarborgen immers het ten volle benutten van de mogelijkheden welke de mitrailleurs kun nen bieden Maar wij hebben nu óók gezien, dat ten allen tijde het TERREIN in de eerste plaats hierin beslist en dat deze methode slechts voor BEPAALDE terreinvormen toepassing vin den kan, wil men overwegende voordeelen behalen Wij zijn thans gekomen aan de 3e en laatste mogelijkheid ad. III. Dit is een combinatie van de Ie en de He methode, dus: een gedeelte van het peloton uitgeven aan de voorste echelons, en het resteerende deel in de hand houden, hetzij als vuur-reserve, hetzij tot het vormen van een vuur-basis in den geest zooals ad. II werd aangegeven. Als zoodanig ligt deze methode dus tusschen de beide uitersten in, vereenigt daardoor in zich de voordeelen van die twee uiter sten, terwijl zij de nadeelen van elk der voorgaande methoden partieel ondervangt en dus niet zoo sterk voelbaar doet zijn. Zij heeft dus het groote voordeel, dat zij in ALLE omstandig heden in IEDERE terreinvorm een toepassingsmogelijkheid biedt; n.m.m. zal deze methode dan ook meestal de eenig-juiste zijn. GRADUEEL zijn er in de uitvoering nog enkele verschillen moge lijk waar het peloton uit 3 Sectiën bestaat, kan men in het ééne geval 1 sectie uitgeven in voorste lijn en de 2 overige in reserve of als vuur-basis houden; in het tweede geval kan men juist anders om handelen. Men kan dan echter moeilijk meer van een vuur- basis spreken, wanneer men daarvoor slechts over één sectie 1155

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 35