beschiktEn dit is juist het eenige nadeel, dat aan de toepassing van deze methode verbonden is, een nadeel echter, dat NIET uit de methode zelve voortspruit, doch gelegen is in een andere omstandigheid het feit, dat wij nu eenmaal over niet méér dan 3 sectiën mitrailleurs per bataljon kunnen beschikken Hierdoor zijn wij beperkt in de verdeelings-mogelijkheden en moeten in het eene geval het voordeel van grootere vuurkracht in het eerste echelon prijsgeven ten einde een behoorlijke vuur basis te kunnen vormen, terwijl wij in het andere geval de vuurbasis tekort moe ten doen, willen wij in het eerste echelon over een grootere vuur kracht beschikken Dit bezwaar zou volkomen ondervangen worden, wanneer de bataljons cdt. in bepaalde gevallen de beschikking kreeg over één of meer vuur-eenheden van het peloton mitrailleurs in handen van den regiments commandant. In het kort willen wij het voorgaande omtrent het gebruik der mitrailleurs aldus samenvatten in een slot-conclusie De groote vuurkracht, door de mitrailleurs vertegen woordigd, wordt het beste benut, door de mogelijkheden welke het wapen biedt, systematisch en tot het uiterste uit te buiten. Dit is alleen te bereiken, door zoo weinig mogelijk te decentraliseeren en in ieder geval te streven naar het behouden van een vuur-reserve, welke waar mogelijk, dient te worden benut als vuurbasis. Biedt het terrein de mogelijkheid tot het vormen van een vuurbasis, dan niet schromen om het grootste deel van de beschikbare vuurkracht daartoe te bestemmen en het klein ste deel alsdan mede te geven in voorste echelon. Het toevoegen van mitrailleur-eenheden aan de voorste echelons is slechts dan gewettigd, wanneer men de over tuiging heeft, dat deze wapens op die plaats ten volle tot hun recht kunnen komen zoo niet, dan liever in de hand houden. Tenslotte nog ditdoor den drang naar perfectionneering der schiettechnische eigenschappen der mitrailleurs en het streven naar een 100 uitbuiten der mogelijkheden, welke in dit wapen besloten liggen, is er thans een HIAAT ontstaan tusschen de vuurbronnen van de infanterie. Deze worden eenerzijds gevormd door de handvuurwapenen en de k.m.'s, en anderzijds door de mitrailleurs. Dit hiaat nu vormt de voornaamste reden tot de groote moeilijk heden, welke rijzen bij het gebruik der mitrailleurs, want men moet nu trachten dit hiaat te overbruggen met allerlei hulpmid delen. Men doet dit, door te streven naar echelonneering van het vuur der mitrailleurs, waartegen natuurlijk geen bezwaar is, ZOO 1156

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 36