1191 geslapen, en het Hof niet de overtuiging heeft bekomen, dat klager met volle bewustheid van den juisten stand van zaken, tegen alle evidentie in, zijn bewering niet te hebben geslapen, heeft geponeerd en volgehouden, zoodat ook op dezen grond voor een neven-straf geen aanleiding bestaat; Gezien art. 68 van het Wetboek van Krijgstucht; BESCHIKKENDE Vernietigt de beschikking van den Krijgsraad te T. dd. 10 Augustus 1935, op het onderwerpelijk beklag genomen, voorzoover daarbij aan klager wegens „oneerbiedigheid door den inhoud van het beklag" een straf van twee dagen verzwaard arrest is opgelegd Keurt overigens die beschikking goed; Gelast, dat deze naar haren inhoud behoorlijk zal worden tenuitvoergelegd. Aldus beschikt op heden VRIJDAG, den zesden SEPTEMBER 1900 vijf en dertig door enz. 9. ORGAAN N. I. O. V. Het September-nummer opent met het vervolg-artikel „Het Verre Oosten in 1935" door W. J. Lucardie. In dit artikel wordt o.m. een overzicht gegeven van de overeenkomst tusschen de Sovjet-Unie en Manchukuo betreffende den Chineeschen Ooster-spoorwegde Siameesche troonsafstand wordt besproken. Kapitein C. G. J. Teerink vervolgt zijn artikel „Civiel Bestuur in den tegenwoordigen tijd" door eenige belangrijke onderwerpen van bestuurszorg, o.a. belastinginning en heeren- en gemeentediensten te bespreken. In het artikel „Abessynië" behandelt Kapitein S. H. Spoor de samen stelling van het Abessynische leger in vredes- en in oorlogstijd, de bewa pening en materieele voorzieningen en de gevechtswaarde van de troepen. Tot slot volgen eenige beschouwingen omtrent het te verwachten operatie plan van de Italianen. Kolonel b/d W. van der Poel publiceert de vertaling van Deel IV t/m VII van het Japansche Algemeene Gevechtsvoorschrift „Beginselen voor het gevecht". Achtereenvolgens worden behandeldde vervolging en de terug tocht, het vertragend gevecht, het gevecht van de lichte troepen, waarvan de Cavalerie de hoofdmacht vormt, de aanval op en de verdediging van voorbereide stellingen en de strijd op een gestabiliseerd front. H. B. doet in het artikel „De invoering van de zg. parallelschalen" uitkomen welke consequenties deze maatregel voor de betrokkenen heeft. Voorts treffen wij aan een artikel van de hand van den majoor van. den generalen staf P. Scholten getiteld „Herdenking van de wording van een zelfstandig Oost-Indisch leger" waarin de schrijver een duidelijk overzicht geeft van het „leven en strijden" van de op 4 December a.s. jubileerende bataljons I t/m IX. Tusschen den tekst zijn de beeltenissen van verschillende oud-commandanten opgenomen. Mededeelingen van het Hoofdbestuur en de gebruikelijke rubrieken „Ver anderingen" en „Uit Pers en Periodiek" besluiten het nummer. v. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 71