1193 Opdracht a) de normale activiteit bewaren (vuur, patrouilles), b) standhouden tot aan het tijdstip, waarop kan worden teruggegaan, zoo noodig zich opofferen. SterkteVast te stellen door den A.B. afhankelijk van de omstandigheden afdeelingen van de voorposten of van de opstelling. Commandovoering vast te stellen door den A.B. Steun door artillerie welke in stelling blijft. Terugtocht: voltrekt zich op het vastgestelde uur langs te voren bekend gestelde terugtochtswegen naar het aangewezen verzamelpunt. B. Onder de bescherming van dit scherm, gaat het gros terug, formeert colonnes en verplaatst zich naar achteren. Uitvoering a) teruggaan van de treinen en overige voertuigen, b) teruggaan van de verst verwijderde echelons, c) teruggaan van de dichtstbijzijnde echelons. Terugtochtswegenalle voetpaden worden aanvankelijk gebruikt, ver volgens worden de onderdeelen langs verkende en met teekens aangegeven wegen geleid naar verzamelpunten waar de colonne wordt geformeerd. Raadgevingen a) eischen orde, methode en kalmte b) alles in stilte uitvoeren, zonder lichtverbieden te rooken c) niets aan het toeval overlaten d) vastberaden optreden. C. Indien het gros in colonne is geformeerd, gaat het scherm op het door den A.B. vastgestelde uur (voor het aanbreken van den dag) terug en vormt de mobiele achterhoede. Samenstelling en indeeling overeenkomstig de voorhoeden. Commandovoering, losmaken van den vijand, artilleriesteun, wijze van teruggaan vast te stellen door den A.B. Wijze van optredende verbindingswegen bezetten door de hoofden der achterhoedes bij een aanval, op gunstige punten weerstand bieden voordat men in nauw contact komt of omtrokken kan worden, zich losmaken van het gevecht. Steun van de artillerie verzekerd door een afdeeling, welke ter be schikking van den commandant van de achterhoede wordt gesteld. Bij dag A. Allereerst een achterhoede vormen. Samenstelling, lijn welke moet worden vastgehouden, beveiliging van de vleugels vast te stellen door den A. B. Artillerieriesteunzoo sterk mogelijk, ter beschikking van den cdt. der achterhoede. Opdrachtbescherming van den terugtocht. Te volgen gedragslijnzich niet laten meetrekken door het gros be langrijke domineerende punten vasthouden afgeven van vuren op groote afstanden; ter plaatse weerstand bieden; desnoods zich opofferen. B. Onder de bescherming van deze achterhoede, maakt het gros zich los van den vijand en gaat terug. Uitvoering a) teruggaan van treinen en overige voertuigen, b) teruggaan van de verst verwijderde onderdeelen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 73