1196 Bij plotseling stooten op vijandelijke pantserwagens geldt dat degene, die het eerst het vuur opent en treffers kan boeken, in het voordeel is. ad b) Het gadeslaan van den vijand. Deze opdracht kan slechts worden uitgevoerd indien men voortdurend aan den vijand blijf „kleven" zonder zich te laten zien. ad c) Vuuroverval. Hoofdvoorwaarde is, den tegenstander verrassend met alle voorhanden zijnde wapenen aan te grijpen en zijn opmarsch te vertragen. De uitvoering kan geschieden rijdende dan wel stilstaande. Beide gevallen worden nader door Schr. besproken. Voorts wordt de beveiliging van marcheerende en van rustende troepen door de verkennings-patr. aan een beschouwing onderworpen. Schr. eindigt zijn zeer lezenswaardig en leerzaam artikel met aan te geven hoe en wanneer berichten moeten worden verzonden. Wij vermelden hieruit: Van de eerste aanraking met den vijand moet steeds bericht worden gezon den, later wordt slechts het belangrijkste gemeld. Het optreden van gemotori seerde strijdkrachten moet eveneens onmiddellijk worden bericht. Voor het zenden van radioberichten gaat de patr. in dekking en beveiligt zich. Voor het geval de meldingen zeer belangrijk zijn, dient een auto te worden terug gezonden. „Die schönste Beobachtung nutzt nichts, wenn die Meldung von der folgenden Truppe nicht aufgenommen wird oder dort zu spat kommt". Luchtvaartnieuws. (M.W. nr 1, nr 3, B.B.d.S.M. nr 1, VI. vd. nr 26, Lm. nr 3.). Engeland. Men heeft 2700 volledig afgerichte actief dienende piloten bij de luchtstrijdkrachten. Er zijn er nog 400 in opleiding. Bovendien beschikt men over een reserve van 1200 volledig opgeleide piloten. Voor de eerste opleiding worden 12 maanden noodig geacht, na daarna 18 maanden dienst in een afdeeling te hebben gedaan, worden de piloten als volledig opgeleid beschouwd. Voor het eerst zullen bij de Engelsche luchtstrijdkrachten vliegtuigen worden uitgerust met ruw-olie motoren. Het zijn de „Iris" Blackburn water vliegtuigen de drie motoren van dit vliegtuig zullen zijn van het type Diesel „Culverins" (720 pk.). Deze motoren, welke worden vervaardigd in de fabriek Nappier te Arton, zijn zwaarder dan de benzine-motoren. Bij de Britsche luchtmacht worden thans proeven genomen om na te gaan, in hoeverre de autogiro voor militaire verkenning waarde heeft. Een nadeel is gebleken, dat de bestaande autogiro's slechts in gewicht een vierde van de uitrusting van een gewoon verkenningsvliegtuig kunnen medevoeren. Het Luchtvaartministerie wijst er op dat de duiksnelheid der autogiro's C 30. P en C 30 A de 185 km/u niet mag overschrijden. De firma „Saunders Roe" ontwikkelde een nieuwe vliegboot met 2 Bristol „Pegasus"-motoren, 5 man bezetting en een vliegafstand van 1660 km. „Blackburn" heeft een nieuw universeel vliegtuig uitgebracht met 700 pk Armstrong-Siddeley „Tiger" motor, een tweedekker met smalle onder vleugels. De uitbreiding van de R.A.F. binnen 2 jaren omvat 2500 vliegers en 20.000 werklieden. De werving geschiedt op de volgende voorwaarden. Het grootste gedeelte der vliegers wordt aangenomen op kort dienstverband, d.i. 4 jaar actieve dienst en 6 reserve jaren. De kans bestaat dat de actieve diensttijd zal worden verlengd. Voor elk jaar actieven dienst wordt bij overgang naar de reserve een gratificatie van 100 uitgekeerd Leeftijd van aanmelding bedraagt 18 tot 25 jaar. Naast de 5 bestaande, worden 5 nieuwe vliegscholen opgericht en 31 nieuwe vliegparken in gebruik genomen. Japan. Proeven zijn genomen met een valscherm voor gebruik van geringe hoogten. Door middel van 5 klappen kan de valsnelheid verhoogd of ver minderd worden. Een landing kan zonder gevaar worden uitgevoerd van 30 tot 40 m hoogte. Het valscherm ontvouwt zich in 0.6 tot 1.2 sec.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 76