König und meines Wissens auch Hauptmann Koppen. Ich glaube dass auch die H.K.K. 1 und 2, die an der Marne den Gegner auf- hielten im stande sind zu beurteilen ob tatsachlich die 1. Armee am 9.9. durch die Erreignisse veranlasst zurückgehen musste, oder ob sie es nur auf Befehl der Obersten Heeresleitung tat. Hentsch. Oberstleutnant und Abteilungschef. U. an O. H. 1226 ORGAAN N.I.O.V. Ter gelegenheid van het feit, dat generaal C. J. Snijders den 12en November j.l. den dag herdacht waarop hij werd benoemd tot ridder der M. W. O. 4e klasse, opent het October-nummer met een artikel waarin de militaire verdiensten van den oud-opperbevelhebber van land- en zeemacht worden geschetst. Voorts treffen wij achtereenvolgens aan „Het Verre Oosten in 1935" door W. J. Lucardie, in welk artikel een overzicht wordt gegeven van de binnen- en buitenlandsche politiek van China gedurende het tijdvak 1 April /30 Juni. „Het Civiel Bestuur in den tegenwoordigen tijd", het artikel waarmede de Kapitein van den Gen. staf zijn in vorige afleveringen verschenen gelijk namige artikelenreeks beëindigt met het geven van een interessante beschou wing over het instituut van adathoofden en adatgemeenschappen. „Abessynië" door Kapitein S. H. Spoor, waarin een overzicht wordt gege ven van de geschiedkundige ontwikkeling van Abessynië en de verhouding tot de koloniale grootmachten wordt besproken. In „Op schietoefening met een afdeeling Zwitsersche veldartillerie" geeft J. Dormaar een vlot geschreven relaas van een door hem bijgewoonde schietoefening van de Zwitsersche artillerie nabij Chatel St. Denis. Kolonel b/d W. van der Poel publiceert de vertaling van de paragraaf „verdediging" van „de stellingoorlog" alsmede van het Hoofdstuk „Het gevecht onder bijzondere omstandigheden" van het Japansche Algemeene Gevechtsvoorschrift„Beginselen voor het gevecht". Mededeelingen omtrent de herdenking van de oprichting van de Bataljons I t/m IX, een verslag van de hoofdbestuursvergadering van 22 October 1935, alsmede de gebruikelijke rubrieken „Veranderingen" en „Uit Pers en Periodiek" besluiten het nummer. v.V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 14