1283 8. UIT DE VAKTIJDSCHRIFTEN. Mechaniseering en motoriseering. Mil. Wochenblatt No. 8. Die zukünftige Entwicklung der englischen Armee., door M. Braun. De Schr. van dit artikel bespreekt een in „The English Review" voorkomen de studie van de hand van den militairen schrijver Liddell Hart over de toekomstige ontwikkeling van het Engelsche leger, dat geheel op motorisee ring en mechaniseering is ingesteld. De in deze studie neergelegde gedachten komen in het kort op het volgende neer; De infanterie moet gepantserde mitrs hebben, welke haar in de voorste linie kunnen begeleiden. Om sneller te kunnen worden verplaatst moet zij op vrachtauto's worden vervoerd dan wel in pantserwagens, waarin de verplaatsing op het gevechtsveld moet geschieden. Door de ontwikkeling van het luchtwapen zullen de lange treinen met paardentractie niet meer gehandhaafd kunnen blijven, daar zij niet beschermd kunnen worden tegen luchtaanvallen. In de plaats daarvan zullen de volledig gemotoriseerde treinen voor alle wapens moeten komen. Gemechaniseerde eenheden vormen een belangrijk doel voor de vijandelijke luchtstrijdkrachten. Het beste afweermiddel hiertegen is, de gemechaniseerde eenheden in verschillende onderdeelen te splitsen teneinde op deze wijze de vijandelijke luchtaanvallen te versnipperen. Bij de groote tankmanoeuvres in 1934 is gebleken, dat de infanterie den steun noodig heeft van een groot pantser-verband. De treinen van de strijdwagen-afdeelingen moeten beperkt worden tot een minimum. Benzine, levensmiddelen en munitie kunnen slechts voor korten tijd worden mede genomen en in geringere hoeveelheden dan tot nu toe geschiedde. Strijd wagen-afdeelingen moeten zoowel bij dag als bij nacht in onderdeelen gesplitst, marcheeren. Elke verzamelformatie beteekent groot gevaar voor luchtaanvallen. In de snelheid en beweeglijkheid ligt de beveiliging van de pantserwagens. Liddell Hart stelt zich de volgende troepenformaties voor; A. De snelle divisie ter vervanging van de tegenwoordige cav.-divisie, bestaande uit 2 regimenten pantserwagens voor de verkenning, een gemechaniseerde cav.brigade en een tankbrigade voor het gevecht (de belangrijkste afdeeling)de onderster^mngsafdeeling bestaande uit 2 afdeelingen gemechaniseerde artillerie, een pioniercompagnie en een regiment gemotoriseerde mitrailleurs. Voorts de treinafdeelingen. De evengenoemde gemechaniseerde cav.brigade bestaat uit een regiment lichte strijdwagens en 3 regimenten dragons portés. B. De omvorming van de tegenwoordige infanterie-divisie. De infanterie moet op motorvoertuigen worden vervoerd. De legercorps-artillerie moet geheel gemotoriseerd en zoo sterk zijn, dat voor elke aanvallende divisie minstens 2 afdeelingen zware artillerie beschikbaar zijn. Bij de divisie zal geen zware artillerie worden ingedeeld. Voor onmiddellijke ondersteuning van de infanterie moet elk bataljon in de toekomst over 3 gepantserde mitrailleur-auto's beschikken en elke div. over een strijdwagen-bataljon. Laatstbedoelde strijdwagens zullen lang zamer moeten zijn dan die, welke in zelfstandige verbanden optreden. Ver der moet de infanterie nog gepantserde mitrailleurs in den vorm van éénmanstanks bezitten. Op deze wijze is de aanvalskracht van het bataljon voldoende om de laatste 200 m zonder artillerieondersteuning te doorschrij den. Het infie. bataljon zal bovendien per Compagnie 12 lichte mitrs moeten hebben, terwijl bij de brigade een bataljon zware mitrs zal moeten worden ingedeeld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 71