1287 In 1936 zullen verschillende luchtlijnen geopend worden, o.a. van Tokyo naar Oha (Noord-Sachalin), van Tokyo naar de Zuidzee-eilanden, van Tukuoka Taihoku (Formosa) naar Singapore, van Taihoku naar de Philippijnen, van Hokkaido naar Kamchatka. Engeland. Er heeft een fusie plaats gehad van de firma's Armstrong- Whitworth, A. V. Roe Co., Armstrong-Siddeley, Hawker en Gloster, tot de groep: Armstrong Hawker. Een nieuwe vliegtuigmotorenfabriek „Aero Engines Ltd." werd opgericht, welke de licentie heeft verworven van de Fransche Hispano Suïza-motoren, met inbegrip van de bekende kanonmoto ren „Xcrs" en „Ycrs". n Den laatsten tijd werden een groot aantal Fairey „Swordfish torpedo vliegtuigen, Handley Page „Heyford" bombardementsvliegtuigen en Boulton Paul „Overstrand" meerzitsgevechtsvliegtuigen besteld. Daar in Engeland de met 4 mitrailleurs, waarvan er twee buiten het schroefvlak vuren, uitgeruste eenzitsjager meer en meer ingang vindt, werd een groot aantal Amerikaansche Browning-mitrailleurs, die een vuursnel- heid hebben van 1200 schoten per minuut, besteld. De met 6 Rolls-Royece „Buzzerd" motoren (elk van 825 pk) uitgeruste vliegboot „Short R 6/28" heeft de type benaming „Sarafand" gekregen. Frankrijk. Het nieuwe Bréguet 460 meerzitsgevechtsvliegtuig heeft bij de proefvluchten op 4000 m een snelheid van 400 km/u behaald. Den 14en Sept. namen aan een luchtparade boven Parijs 607 legervlieg tuigen deel. De luchtmacht is georganiseerd om luchtoperaties uit te voeren, deel te nemen aan den strijd te land en ter zee, dan wel om ten behoeve van luchtverdediging van het grondgebied op te treden. De generaals, commandanten van de luchtgebieden, zijn belast met de opleiding, het gebruik, de tucht en den gang der werkzaamheden in de formaties. Zij hebben tevens territoriale functies, omvattend mobilisatie, militaire opleiding enz. De Regeering verdeelt in oorlogstijd de lucht ver banden over de verschillende operatietooneelen. De zelfstandig optredende luchtsstrijdkrachten treden dan onder bevel van den A.B. der luchtstrijd krachten. Deze A.B. heeft tevens het recht van inspectie over alle lucht strijdkrachten. Hij heeft de leiding van de luchtoperaties, welke de regeering hem toevertrouwt of opdraagt. De 1. str. krn. welke ter beschikking van Leger of Marine worden gesteld, staan onder commando van een generaal der luchtmacht. De maritieme l.str.krn. behoorende tot den vliegdienst aan boord staan onder den Minister van Luchtvaart, die ze permanent ter beschikking van den Min. v. Marine stelt. Laatstgenoemde verzorgt de opleiding en het tactisch gebruik (aviation de cooperation navale). De „aviation maritime autonome" staat onder den Min. van Luchtvaart. Het personeel is van de marine, doch wordt luchtvaartkundig door de luchtmacht opgeleid. De bijzondere opleiding geschiedt door de Marine. Alleen de officieren van de „aviation maritime autonome" behooren tot de luchtmacht. Sovjet-Rusland. Voorbereidingen worden gemaakt voor een vlucht van een luchttrein, bestaande uit 1 vliegtuig met 9 glijvliegtuigen, van Moskou naar Irkoetsk (300 mijl). Indien deze vlucht succesvol verloopt, zal een geregelde dienst worden ingesteld voor postvervoer. v.V. Infanterie. Artilleristische Rundschau. April '35. Major a-D. Dr. Fr. Mouths bespreekt in: „Doppelgeschütz Bofors neuer Typ eines Infanteriebegleitgeschützes", een nieuw product van de Bofors-

Indisch Militair Tijdschrift | 1935 | | pagina 75