68 Door achter het bosch stelling te nemen kan men den aanvaller bemoei lijken, zoo mogelijk verhinderen te déboucheeren. De geheele bosehrand kan door de eigen artillerie en infanterie onder vuur worden genomen. Door toepassing van deze methode geeft men echter de voordeelen, welke het bosch biedt, geheel prijs. Bovendien wordt voor den aanvaller een gunstige gele genheid geschapen om zich voor den aanval gereed te stellen en den verde diger verrassend aan te vallen; dit te beletten zal den verdediger veel munitie kosten. Ook dit systeem is derhalve niet aanbevelendswaardig. Rest ten slotte de verdediging vóór liet boschcomplex. Men bereikt hierme de dat de meeste voordeelen voor den verdediger bewaard blijven en vele nadeelen worden opgeheven. De mogelijkheid wordt geboden een volledig vuurplan door échelonneering in de diepte te ontwerpen, zoodat opeenhoo- ping van vuurkernen in de voorste verdedigingslijn wordt vermeden. De reserves kunnen voor de verplaatsingen profijt trekken van de dekking welke het bosch biedt, ook de tegenaanvallen kunnen onder gunstige om standigheden plaats hebben, nml. gedekte gereedstelling en volledige vuur- steun. De aanvulling van munitie en levensmiddelen kan onder gunstige voorwaarden plaats hebben. Ten slotte remt het bosch, opgenomen in het verdedigingssysteem, 's vijands aanvaler worden hem 2 duidelijk gescheiden phases opgelegd, nml. het trachten te bereiken van de boschranden en ver volgens het doordringen in het bosch om de artillerieopstellingen te bereiken. Voor deze 2e phase zal het noodig zijn de troepen te hergroepeeren met alle nadeelen daaraan verbonden, zooals verrassing door een vijandelijken tegen aanval. Een bezwaar van dit systeem is, dat het bosch niet wordt benut als hinder nis tegen strijdwagens. Daar staat tegenover dat een tankaanval niet volledig zal kunnen worden uitgevoerd, omdat deze gestuit zal worden door den bosehrand, zoodat de reserves en artillerieopstellingen nog intact zullen blij ven. Men heeft dus slechts in beschouwing te nemen de verdediging tegen strijdwagens in de hoofdweerstandslijn, een vraagstuk dat moderne infanterie moet kunnen oplossen, vooral omdat de artillerie steeds zal kunnen blijven steunen. Kapitein Kirchmayer geeft dan ook de voorkeur aan laatstgenoemde me thode. Luchtvaartnieuws. (B.B.d.S.M. No. 4, Vlvd. No. 38, M.W. No. 15). Frankrijk. Het amphibie-vliegtuig Villiers bereikt op het water een snel heid van 80 km/u en in de lucht een snelheid van 217 km/u. De Fransche marine gebruikt amphibievliegtuigen van Lioré Olivier. De Fransche Aero Club organiseert voor 1937 een vliegrace rond de aarde. Aan prijzen zal een bedrag van 7 mill, francs worden beschikbaar gesteld. De vliegtuigfabriek Lioré Olivier heeft de licentie gekocht van de autogiro „C.30". De tot nu toe aan het Fransche luchtwapen geleverde autogirovliegtuigen waren afkomstig uit Engeland. Genoemde firma bouwt thans 25 vliegtuigen van het type C-30 uitgerust met een 175 pk Salmson- motor. Amerika. Een van de grootste Amerikaansche amphibievliegtuigen is de 4-motorige S-40 Sikorsky. De Amerikaansche marine gebruikt als verken ningsvliegtuig de „Corsair" met Wasp motor. Dit vliegtuig kan van het water en van den grond opstijgen en bovendien door middel van een catapult starten. Japan. Een Japansche firma neemt proeven met een nieuwe parachute, welke den indruk maakt van een reusachtige parapluie. Dit valscherm geeft zelfs een volledige zekerheid op een hoogte van 30 a 50 m bij de proefne mingen is gebleken, dat men het beneden de 20 m hoogte kan gebruiken. Het totaal gewicht is 4 kg, de valsnelheid bedraagt 3 a 4 m per sec.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 70