75 een theoretisch voorbeeld behandeld de steun van den aanval van een reg. inf. met een frontbreedte van 800 m op een ter verdediging stelling, waarbij de steunende art. 5 afdn. sterk is. Tenslotte dienen nog gememoreerd de door S. aangehaalde voorbeelden uit de practijk: (Voorbeeld uit de werkelijkheid van een geslaagde onder steuning van infanterie d.m.v. een vuurwals; De ondersteuning en bescher ming van aanvallende ifaterie d.m.v. vuurconcentraties in de werkelijk, heid). Buil. beige des sciences mil. Juni bevat een beschouwing over afsluitings vuren: Les Tirs d'arrêts, van Major B.E.M. Sottiaux aan de hand van de B. voorschriften. S. beschouwt eerst den vorm van deze vuren. In beginsel zijn het vuren van een zekere diepte. De vuurdichtheid moet gelijk zijn aan die van het neutraliseeringsvuur. Het vuur wordt in beginsel waargenomen. De con clusie, waartoe S. komt, luidt: Afsluitingsvuren zijn in beginsel vuurcon centraties van minstens één afd. die gelegd worden op daartoe uitgekozen terreinstrooken, welker max. oppervlak 5 ha. is voor een afd. 75 mm (vuren de met verminderde lading), 3 ha. voor een afd. 105 mm en 2V2 ha. voor een afd. 155 mm. De duur van het afsl.vuur is noodzakelijkerwijze beperkt (normaal 4 a 5 minuten); hij kan iets worden verlengd voor het 75 mm geschut, vurende met verminderde lading. Indien de tactische of terreinsomstandigheden niet toelaten gunstige stroo- ken voor deze vuren te bepalen, of indien het niet mogelijk is om het vuur te regelen (inschieten of controle), kunnen deze vuren voor de 75 mm art. den vorm krijgen van vuurbarrières, d.w.z. bij. vuren, al of niet samengevoegd, afgegeven met één opzethoogte. Elke bij. heeft daarbij een front van 150 a 200 m, naar gelang men met normale of verminderde lading vuurt. Over de plaats van deze vuren wordt gezegd: De afsluitingsvuren worden bepaald door den inf.reg.cdt. voor alle art., waarover hij beschikt (dus art. voor rechtstr. steun en eventueel hiervoor ter beschikking gestelde art. voor alg. opdrachten). De overige art. krijgt afsl. vuren toebedeeld, die meer in de diepte liggen. De doelen voor de afsl.vuren kunnen slechts worden bepaald na een minutieuse terreinverkenning. Zij moeten zoo nauwkeurig mogelijk geregeld worden (inschieten)de waarnemingsdienst moet de ligging precies kennen. Indien aan deze algemeene voorwaarden niet kan worden voldaan', kan de bevelvoering slechts een voorloopig systeem van afsl.vuren bepalen volgens de kaart op voldoenden afstand voor de inf.., zoodat de organisatie hiervan niet wordt gehinderd. Deze vuren zullen dan in het algemeen den vorm van vuurbarrières hebben. Over de ontketening van vuur die S. mogelijk acht op signaal van den cies.cdt. wordt het volgende gezegd. De art. eenheden, die deelnemen aan aaneensluitende barrages vóór de verdedigingslijn, kunnen behalve hun normale afsluitingsvuur ook nog even- tueele afsluitingsvuren toegewezen krijgen, nml. bij een localen aanval voor een deel van het front. De uitvoering der normale afsluitingsvuren is onmid dellijk; daartoe staan de eenheden normaal in bewakingsstand voor de doelen, en moet de uitkijkdienst met zorg worden georganiseerd om het alarmlichtsein te ontdekken. Voor de eventueele afsluitingsvuren moet het bevel worden afgewacht van den gezaghebbende, die het geheele front com mandeert. In Revue des Troupes coloniales Mei-Juni komt een artikel over La defense contre aéronefs aux colonies, zonder vermelding van den schrijver (officieel rapport?) Het artikel behandelt de materie in haar geheelen omvang (zie I.M.T. 1935, Nr. 11)wij willen hier alleen het een en ander aanhalen van hetgeen gezegd wordt over de luchtdoelartillerie. De doelen voor den vij. vliegdienst zijn de Eur. bevolkingscentra, het wegenstelsel (zeer kwetsbaar in sawahterrein en bergterrein en van grooten

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 77